آغاز به کار مراکز دولتی در روزهای ۱۹ و ۲۳ رمضان با دو ساعت تأخیر


  اخباراجتماعی ,خبرهای اجتماعی,مراکز دولتی

هیأت وزیران در جلسه عصر یکشنبه خود به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور اعلام کرد با توجه به فرا رسیدن شب‌های قدر و سوگواری مولای متقیان حضرت علی(ع)، مطابق سنوات گذشته زمان شروع به کار تمام وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات دولتی در سراسر کشور در روزهای نوزدهم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان با دو ساعت تأخیر آغاز می‌شود.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ در ادامه جلسه، وزرای اطلاعات و کشور گزارشی درباره حوادث تروریستی اخیر در کشور و اقدامات اطلاعاتی و امنیتی انجام شده در این خصوص به هیات وزیران ارایه دادند.

هیات وزیران همچنین در این جلسه با اختصاص مبلغ ۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات به سازمان مرکزی تعاون روستایی از طریق بانک‌های عامل برای خرید تضمینی و توافقی محصولات کشاورزی موافقت کرد.

در ادامه این جلسه هیات دولت، آیین نامه اجرایی مربوط به تأمین اعتبار برای بازخرید کارکنان مازاد و یا بازنشستگی در دستگاه‌های اجرایی را به تصویب رساند.

به موجب این آیین نامه، دستگاه‌های اجرایی که در بودجه مصوب سال جاری خود اعتبار برای بازخریدی کارکنان مازاد و یا بازنشستگی پیش بینی کرده‌اند، می‌توانند طبق قوانین و مقررات مربوط نسبت به انجام امور بازخریدی کارکنان مازاد و یا بازنشستگی اقدام کنند.

در صورت عدم پیش‌بینی اعتبار برای بازخریدی کارکنان مازاد و یا بازنشستگی و همچنین مکفی نبودن اعتبار پیش بینی شده، دستگاه‌های اجرایی می‌توانند از منابع اعتباری حاصل از فروش اموال و دارایی‌های غیرمنقول مازاد در اختیار خود برای این منظور استفاده کنند.

هیات وزیران در ادامه جلسه، تعدادی از مصوبات شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی را مورد بررسی و تصمیم گیری قرار داد.

بر این اساس، بودجه سازمان‌های مناطق آزاد تجاری – صنعتی مربوط به سال ۱۳۹۶ و اصلاحیه بودجه سال ۱۳۹۵ و اساسنامه‌های شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه منطقه آزاد قشم و شرکت نظارت بر ضوابط بهداشت انسانی و استاندارد قشم به تصویب رسید.

همچنین دیگر مصوبات یاد شده شامل صورت وضعیت مالی طرح تملک دارایی‌های سرمایه ای سازمان منطقه آزاد قشم مربوط به سال مالی ۱۳۹۴، انتخاب حسابرس مستقل و بازرس قانونی سازمان منطقه آزاد چابهار برای سال مالی ۱۳۹۴، اصلاح موضوع فعالیت منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا، تعیین محدوده منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی، لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی لار، واگذاری دو باب غرفه تجاری به بنیاد فرهنگی نهج ­البلاغه توسط سازمان منطقه آزاد کیش، اجازه توافق به سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی قشم درخصوص دعوای مطروحه و طرح جامع مناطق ویژه اقتصادی کاشان، سمنان، شمال استان بوشهر و جزیره انزلی به تصویب هیات وزیران رسید.

هیات وزیران به منظور تسویه بدهی‌های قطعی دولت به اشخاص حقیقی و حقوقی تعاونی و خصوصی با مطالبات خود از آنها، به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داد نسبت به صدور اوراق تسویه خزانه تا مبلغ ۵۰ هزار میلیارد ریال اقدام کند.

همچنین تا سقف ۱۰ هزار میلیارد ریال از این اعتبار برای تهاتر بدهی و طلب دولت به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و شرکت‌های وابسته به آن ستاد که حداقل ۳۰ درصد از سهام آنها متعلق به ستاد مذکور و شرکت‌های تابعه باشد، بدون لحاظ موارد مستثنی شده در خصوص منابع حاصل از واگذاری شرکت‌های دولتی مندرج در این آیین‌نامه، تعلق می‌گیرد.

همچنین با تصویب هیات وزیران، مطالبات شرکت­‌های توسعه مسیر برق گیلان، انرژی گستر جم، افق توسعه انرژی طوس و مولد نیروگاهی تجارت فارس از شرکت‌های دولتی با بدهی همان شرکت‌ها به سازمان‌های خصوصی‌سازی و امور مالیاتی کشور به مبلغ ۲۳۲۰ میلیارد و ۵۹۳ میلیون و ۵۲۳ هزار و ۶۶۱ ریال تهاتر شد.

در ادامه جلسه، دولت با اصلاح تصویب نامه مربوط به اختصاص اعتبار به وزارت راه و شهرسازی برای ایجاد تأسیسات عمومی پایگاه‌های مسکن مهر موافقت کرد.

بر این اساس، اعتبار لازم به منظور ایجاد تأسیسات عمومی پایگاه‌های مسکن مهر برای جلوگیری از حوادث غیرمترقبه و بیماری‌های همه گیر انسانی، در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار می گیرد.

همچنین هیات وزیران آیین نامه اجرایی مربوط به کمک به سرمایه گذاری در راستای توسعه و ارتقای کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور توسط شرکت‌های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را به تصویب رساند.

هیات وزیران سپس در ادامه جلسه خود آیین نامه اجرایی قانون دریایی ایران را تصویب کرد.

در این آیین نامه، موضوعاتی همچون تعریف شناور، نحوه درخواست صدور گواهی نامه ثبت شناور و شرایط و مدارک لازم برای انواع شناورها، حق الثبت و سایر حقوقی که برای ثبت اسناد و مدارک شناور باید پرداخت شود و نیز قوانین و مقررات مربوط مورد بررسی قرار گرفته است.

هیات وزیران ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح­‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را برای پیگیری موضوع تعیین کرد.

 

 

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =