آژانس‌های مسافراتی مقصر سرگردانی زائران مشهدی در نجف نبودند

سعید ولی زاده

رئیس انجمن خدمات مسافرتی خراسان رضوی گفت: سرگردانی زائران مشهدی در نجف ارتباطی به آژانس‌های مسافرتی نداشته و یک شرکت غیرمجاز در این زمینه مقصر بوده است.

سعید ولی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: اتفاقی که اخیراً رخ داده و در نتیجه آن ۴۰۰ مسافر و زائر در نجف سرگردان شدند ناشی از فعالیت فردی بوده که به‌صورت غیرمجاز فعالیت داشته است و این مسئله هیچ ارتباطی به آژانس‌هاس مسافرتی سطح شهر مشهد مقدس ندارد.

رئیس انجمن خدمات مسافرتی خراسان رضوی گفت: مکرراً اعلام کردیم که شهروندان به دفاتر مجاز و یا دفاتری که مورد تائید سازمان حج و زیارت هستند و دارای مجوز بند «پ» هستند، مراجعه کنند و در صورت شک و شبهه از انجمن صنفی و یا میراث فرهنگی استان و یا سازمان حج و زیارت استعلام بگیرند.

ولی زاده افزود: با این وجود شاهد بودیم حدود ۴۰۰ نفر از شخصی که دارای شرکت بیمه بوده و دفتر وی هیچ هویت و مجوز و مکان مشخصی نداشته اقدام به خریداری بلیط کرده‌اند،‌ خوشبختانه با پیگیری معاونت پیشگیری از جرم استان و همچنین دادستانی این فرد دستگیر شده است.

ولی زاده تصریح کرد: این افراد از بی‌اطلاعی مردم سوء‌استفاده می‌کنند و ضمن اینکه هرگونه ارتباط این مسئله با آژانس‌های مسافرتی را تکذیب می‌کنیم از مردم درخواست داریم که صرفاً به دفاتر مورد تائید انجمن صنفی، سازمان میراث فرهنگی و یا حج و زیارت مراجعه کنند.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 7 =