احتمال کاهش فعالیت ناوگان قطارشهری و سرویس‌دهی شبانه اتوبوس‌رانی مشهد

معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد: در صورت تأیید وزارت کشور، فعالیت ناوگان قطارشهری کاهش می‌یابد و سرویس‌دهی شبانه اتوبوس‌رانی در مشهد متوقف می‌شود.
شهرآرانیوز؛ هم‌زمان با آغاز طرح ممنوعیت رفت و آمد‌ها از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد، حرف و حدیث‌های متعددی در مورد کاهش ساعات کار ناوگان حمل و نقل مشهد مطرح شد، حرف و حدیث‌هایی که اگر چه در ابتدا تأیید نشد، اما اکنون سرانجام معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد از تدوین پیشنهادی تازه خبر می‌دهد که در صورت تأیید وزارت کشور طی یکی دو روز آینده، شاهد کاهش ساعات کاری در خطوط قطار شهری و اتوبوس‌رانی خواهیم بود، ضمن اینکه برای تسهیل در تردد شهروندان، تاکسی‌های بی‌سیم نیز ملزم به فعالیت بیشتر در ساعات ممنوعیت آمد و شد خواهند شد.
به گزارش خبرنگار ما، خلیل‌ا… کاظمی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به برگزاری نشستی با حضور مدیران عامل حوزه حمل ونقل شهرداری و معاون عمرانی فرمانداری شهرستان مشهد، گفت: این جلسه، پیشنهاد‌هایی در حوزه اتوبوس‌رانی، قطارشهری، تاکسی‌های بیسیم که پلاک شخصی دارند و تاکسی‌های اینترنتی ارائه شد و این پیشنهاد‌ها روز گذشته به فرمانداری مشهد ارسال شده و قرار است در صورت تأیید قرارگاه مبارزه با کرونا در وزارت کشور، به مرحله اجرا گذاشته شود.

پیشنهاد توقف ناوگان شبانه اتوبوس رانی

وی در ادامه به تشریح پیشنهاد‌های ارائه شده از سوی حوزه حمل ونقل شهرداری مشهد پرداخت و گفت: با توجه به اینکه در ۶ ماه دوم سال، ساعت کاری اتوبوس رانی کاهش می‌یابد و فعالیت ناوگان اتوبوس رانی از ساعت ۶ صبح تا ۲۰:۳۰ دقیقه است، جمع بندی این بود که تغییری در ساعت کاری این ناوگان در بخش فعالیت روزانه ایجاد نشود.
معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهردار مشهد افزود: البته پس از پایان کار فعالیت اتوبوس رانی در بخش روزانه، فعالیت این ناوگان در بخش شبانه آغاز می‌شود و با توجه به اینکه محدودیت‌های تردد خودرو از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد اجرایی می‌شود پیشنهاد شده است که فعالیت ناوگان شبانه اتوبوس رانی متوقف شود.

حرکت آخرین رام قطارشهری، ساعت ۲۰:۳۰

وی در ادامه به چگونگی فعالیت قطارشهری در دوره جدید اعمال محدودیت‌ها اشاره کرد و گفت: ساعت کاری قطارشهری در مشهد تا ساعت ۲۲ است و با توجه به اعمال محدودیت ها، از سوی شهرداری مشهد پیشنهاد شده ساعت کاری قطارشهری یک ونیم ساعت کاهش یابد و آخرین رام قطارشهری ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه از ایستگاه مبدأ حرکت و حدود ساعت ۲۱:۱۵ دقیقه مسافران خود را در ایستگاه پایانی تخلیه کند.
کاظمی با بیان اینکه براساس دستورالعمل ارسال شده از سوی ستاد ملی کرونا، تاکسی ها، خودرو‌های عمومی و وانت بار‌هایی که از سازمان حمل ونقل بار مجوز دارند، منعی برای تردد در ساعات ممنوعیت ندارند، تصریح کرد: در این بین برخی از تاکسی‌های بی سیم پلاک شخصی فعال در شبکه تاکسی‌های بیسیم نظیر ۱۸۸۰ هستند که برای این تاکسی‌ها هم پیشنهاد شده است که به صورت محدود مجوز فعالیت در ساعات منع تردد صادر شود.

فراخوان تاکسی‌های بی سیم برای ساعات منع تردد

وی در مورد تاکسی‌های اینترنتی نیز گفت: مسئولیت ارائه فهرست تاکسی‌های اینترنتی که به صورت حرفه‌ای در این بخش فعال هستند به سازمان صنعت، معدن و تجارت واگذار شده است و با توجه به اینکه حدود ۹۰ درصد فعالان بخش تاکسی اینترنتی به صورت پاره وقت فعال هستند، قرار شده است سازمان صمت فهرست تاکسی‌های فعال را برای تردد در ساعات ممنوعیت ارائه کند. وی تأکید کرد: البته تمام این پیشنهاد‌ها منوط به تأیید قرارگاه مبارزه با ویروس کرونا در وزارت کشور است.
وی تأکید کرد: همچنین در صورت اجرایی شدن این پیشنهاد‌ها در سیستم حمل ونقل عمومی شهر مشهد، وضعیت میزان و تقاضای سفر به صورت روزانه پایش و رصد خواهد شد تا اگر قرار باشد در موضوعی تغییرات ایجاد شود، این تغییرات را انجام دهیم.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − پانزده =