استان‌های رکورددار حوادث نوروزی/ سه تخلف عامل ۸۰درصد تصادفات

سردار مهری

رییس پلیس راهور ناجا گفت: بیشترین تصادفات کشور نخستین روز سال نو در سه استان فارس،گلستان و مرکزی رخ داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت راهور، سردار تقی مهری در حاشیه بازدید از پاسگاه پلیس‌ راه آزادراه قزوین ــ زنجان در مورد آخرین وضعیت تردد در جاده‌های کشور اظهار داشت: در طرح نوروزی امسال شاهد افزایش تردد در جاده‌های کشور هستیم.

وی ادامه داد: تا ظهر امروز استان‌های فارس، گلستان و مرکزی رکورددار بیشترین تصادفات جاده‌ای هستند.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: خوشبختانه امسال حوادث و تلفات رانندگی در نوروز نسبت به گذشته کاهش یافته است اما همچنان ۸۰ درصد تصادفات جاده‌ای در نوروز به‌علت عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی، سرعت و سبقت غیرمجاز رخ می‌دهد.

به‌گفته وی مسافران باید تا حد امکان از تردد جاده‌ای در شب خودداری کنند و قبل از سفر از ایمنی وسیله نقلیه خود مطمئن شوند.

رئیس پلیس راهور ناجا تأکید کرد: رانندگی در شرایط برفی و بارانی بسیار متفاوت‌تر از شرایط عادی است و باید رانندگان مسایل ایمنی بسیاری را رعایت کنند.

وی همچنین در بازدید از پاسگاه پلیس راه آزادراه قزوین ــ زنجان وضعیت استان را ناشی از تعامل بسیار خوب دستگاه‌های مرتبط دانست و گفت: در سالی که از سوی فرمانده کل قوا سال “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” نامگذاری شده است باید همه ما به وظایف خود عمل کنیم.

رییس پلیس راهور ناجا افزود: بر اساس تحقیق صورت گرفته تصادفات رانندگی سالانه ۷ درصد تولید ناخالص ملی کشور را به خود اختصاص می‌دهد و اگر از تصادفات پیشگیری کنیم اقدام مهمی در اقتصاد مقاومتی و تحقق منویات مقام معظم رهبری انجام داده‌ایم.

سردار محمودی ــ فرمانده انتظامی استان قزوین نیز در این مراسم گفت: از ابتدای طرح نوروزی یعنی از ۲۵ اسفند تاکنون ۶۶.۶ درصد تصادفات فوتی، ۶۷ درصد متوفیان در سر صحنه، ۱۳.۶ درصد تصادفات جرحی و ۳۸.۵ درصد تصادفات خسارتی کاهش داشته است.

رحیمی ــ معاون سیاسی امنیتی استان قزوین نیز در این مراسم از تلاش‌های فرماندهی انتظامی استان و پلیس راهور و پلیس راه استان تقدیر و تشکر کرد.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =