اقلام وارداتی خراسان رضوی از کدام کشورها وارد می‌شود

اقلام وارداتی خراسان رضوی از کدام کشورها وارد می‌شود

امید جهانخواه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: میزان واردات استان خراسان رضوی در چهار ماهه ابتدایی امسال ۱۱۴ هزار تن و با ارزش ۱۳۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار بوده است.

وی بیان کرد:با توجه به اینکه میزان واردات در خراسان رضوی در  ۴ ماهه ابتدایی سال گذشته ۱۰۳ هزار تن و به ارزش ۱۰۸ میلیون دلار بوده باید گفت که میزان واردات در خراسان رضوی در طول امسال از نظر وزن ۱۱ درصد و از نظر ارزش ۱۲ درصد افزایش داشته است.

ناظر گمرکات خراسان رضوی در ارتباط با اقلام اساسی وارداتی در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: پنبه حلاجی نشده، واگن‌های روباز، برنج کامل سفید شده نیمه سفید شده یا صیقلی و کربنات دی سدیم از جمله مهم‌ترین کالاهای صادراتی در خراسان رضوی بوده‌اند.

جهانخواه ادامه داد: مهم‌ترین کشورهایی که در خراسان رضوی واردات از آنها صورت گرفته ترکیه، امارات متحده عربی، فدراسیون روسیه و ازبکستان بوده‌اند که بیشترین میزان واردات استان از این کشورها صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در ۴ ماهه ابتدایی امسال ۸۵۱ هزار و ۴۸۲ نفر از مرزهای خراسان رضوی و فرودگاه مشهد تردد داشته‌اند، خاطرنشان کرد: این میزان در مدت متناظر در سال گذشته ۸۴۸ هزار و ۱۵ نفر بوده و آمار نشان دهنده ۰٫۴ درصد رشد در تردد مسافران است.

ناظر گمرکات خراسان رضوی ادامه داد: از مجموع تردد مسافری در استان خراسان رضوی تا پایان تیر ماه امسال ۴۳۹ هزار و ۴۱۰ نفر مسافر ورودی و ۴۱۲ هزار و ۷۲ نفر مسافر خارجی بوده‌اند که میزان مسافر ورودی نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته ۲ درصد رشد و تعداد مسافران خروجی یک درصد کاهش داشته است.‌

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یک =