امکان مشارکت اقشار کم‌درآمد در پروژه‌های شهری مشهد فراهم شد

عامری فرد

عضو شورای شهر مشهد گفت: با سازوکارهای در نظر گرفته شده، امکان مشارکت اقشار کم‌درآمد در پروژه‌های شهری مشهد فراهم شد.

محمود عامری‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس در رابطه با موقعیت مشهد برای جذب سرمایه‌گذاران اظهار داشت: مشهد از لحاظ استراتژیک ظرفیت‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری دارد که از جمله آن بارگاه منور رضوی و انتخاب آن به‌عنوان پایتخت معنوی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ است، همچنین مشهد با جمعیت ۳ میلیون نفر دومین کلانشهر در کشور است و سالانه حدود ۳۰ میلیون زائر از بیش از ۴۰ کشور جهان دارد.

نایب رئیس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای ‌شهر مشهد تصریح کرد: محیط امن برای سرمایه‌گذاران، طبیعت و اقلیم مناسب، هم‌مرزی خراسان‌رضوی با ۲ کشور افغانستان و ترکمنستان و قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم از دیگر ظرفیت‌های مناسب برای جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در مشهد است.

عامری‌فرد با اشاره به اینکه شهرداری مشهد در راستای اقتصاد مقاومتی برنامه‌هایی برای استفاده از سرمایه‌های مردم فراهم کرده است، گفت: شهرداری مشهد در حال توسعه بسترهای شهری در حوزه فنی، عمرانی، خدمات شهری، صنعت توریست، بهداشت و درمان و زیرساخت‌های حمل و نقل است و در راستای عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی، زمینه همکاری اقشار کم‌درآمد برای توسعه، عمران و آبادانی شهر مشهد فراهم شده است.

وی ‌‌افزود: اقشار کم درآمد برای شرکت در سرمایه‌گذاری پروژه‌های شهری می‌توانند به بانک‌های طرف قرارداد شهرداری بروند و با گرفتن وام‌هایی با بهره اندک به میزان ۲ تا ۴ درصد، در سرمایه گذاری پروژه‌ها شرکت کنند و از سود دریافتی نیز امکان پرداخت اقساط را دارند.

عامری‌فرد با بیان اینکه زائرانی که به مشهد می‌آیند نیازهایی دارند که زمینه جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی را فراهم می‌کند، عنوان کرد: ‌مالزی، ترکیه و چین نیازهای گردشگران را شناسایی کرده‌اند و کالاهای خود را عرضه می‌کنند، در همین راستا سوغات زائر فرصت خوب و سودآور برای ایجاد اشتغال است، همچنین موضوع حمل و نقل، اسکان زائران و تغذیه نیز از بسترهای مناسب برای سرمایه‌گذاری است.

نایب رئیس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد ادامه داد: ظرفیت‌هایی مانند صدور مجوز آسان برای سرمایه‌گذاران خارجی، محدود‌نبودن میزان سرمایه‌گذاری، وجود مناطق ویژه اقتصادی سرخس و دوغارون، قابلیت مناسب کشاورزی و دامداری، وجود ۴۶ ماده معدنی و وجود بیش از ۵۰ درصد اقامتگاه‌ها در شهر مشهد نیز زمینه مناسب برای سرمایه‌گذاری در اولویت اول برای مشهد و در اولویت دوم برای خراسان رضوی را ایجاد می‌کند.

وی در رابطه با فعالیت‌ها در راستای  جهش پروژه‌های اقتصاد مقاومتی گفت: برای خروج از رکود و رونق به ساخت و ساز پروژه‌های صندوق زمین و مسکن، پروژه سرمایه‌گذاری فیروزه و هلدینگ زائر ایجاد شده که زمینه‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری فراهم می‌آورد.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − نه =