انتقاد امام جمعه اصفهان از به کارگیری فرمانداران زن در کشور

 

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

انتقاد آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، امام جمعه اصفهان از به کارگیری فرمانداران زن در کشور:
صدها مرد در ایران بیکار هستند و با این حال برخی هنوز بر به کار گماردن زنان در برخی مناصب مهم اجرایی مانند فرمانداری اصرار می‌ورزند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: برای انتخابات مجلس شورای اسلامی یا خبرگان رهبری خطی عمل نکنید و به انتخاب افراد ضعیف و کم لیاقت رضایت ندهید.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه‌های عبادی-سیاسی این هفته نماز جمعه اصفهان با انتقاد از به کارگیری فرمانداران زن در کشور اظهار کرد: صدها مرد در ایران بیکار هستند و بعد برخی هنوز بر به کار گماردن زنان در برخی مناصب مهم اجرایی مانند فرمانداری اصرار می‌ورزند! مسئولان باید در تعیین عامل در پست‌های مختلف تقوا به خرج دهند و اگر کسی برای انجام یک کار فردی را انتخاب کند در حالی که به صلاحیت‌های فرد بهتر از او ایمان داشته باشد به خدا، پیامبر و سایر مسلمین خیانت کرده است.

وی با تاکید بر این که این اصل در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نیز باید مورد توجه همه مردم قرار گیرد، افزود: برای انتخابات مجلس شورای اسلامی یا خبرگان رهبری خطی عمل نکنید و به انتخاب افراد ضعیف و کم لیاقت رضایت ندهید.

امام جمعه اصفهان به سالگرد حقوق بشر در هفته پیش رو اشاره کرد و گفت: حقوق بشر برای دست گیری از مظلومان به تصویب سازمان ملل متحد رسید اما دست اندرکاران این قانون در جهان امروز از ایران به عنوان یک ناقض حقوق بشر یاد می‌کنند در حالی که چشم خود را بر جنایت‌های عربستان سعودی و آل سعود ملعون در خاک یمن می‌بندند.

طباطبایی نژاد ادامه داد: بر اساس آمارهای موثق عربستان سعودی در طول هفت ماه گذشته ۴۰ هزار بار خاک یمن را بمباران کرده، هشت هزار نفر را قتل عام و ۲۰ هزار نفر زن و مرد و کودک را مجروح کرده است؛ آیا آمریکا و سازمان ملل مرده‌اند؟ همان حقوق بشری که اقدامات عربستان سعودی را محکوم نمی‌کند ایران را به دلیل منع ازدواج سپید یا ازدواج مرد با مرد و زن با زن ناقض حقوق بشر می‌داند.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه همواره عده‌ای پس از خطبه‌های نماز جمعه از من ایراد می‌گیرند، افزود: مثلا می‌گویند چرا سخنان مقام معظم رهبری را تحلیل و تفسیر نکرده‌ام یا چرا خطبه‌های نماز جمعه را طولانی برگزار کرده‌ام؛ مگر ممکن است من بتوانم در مدت ۱۰ دقیقه سخنان یک و ساعت و نیمه مقام معظم رهبری را با آن همه مغز و پختگی تحلیل کنم؟

وی با گرامیداشت روز دانشجو در ۱۶ آذر خاطرنشان کرد: پس از کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ معاون رییس جمهور آمریکا برای تثبیت قدرت شاه قصد عزیمت به ایران داشت و دانشجویان معترض در مخالفت با این اقدام دست به اعتراض گسترده و سراسری زدند و در نهایت نیز عُمال شاه ابتدا در۱۵ آذر و سپس ۱۶ آذر به دانشگاه تهران ریختند و به روی دانشجویانی که با ظلم و استکبار و استعمار به قیام برخواسته بودند آتش گشودند؛ درود خداوند بر این دانشجویان و نفرین خدا بر افرادی که باعث شدند پس از این تاریخ محمدرضا ۲۵ سال بر این کشور حکومت کند.

امام جمعه اصفهان به آغاز هفته وقف در ایران اشاره و تصریح کرد: وقف صدقه جاریه است؛ چه بسیار اماکن مقدس و علمی که از صدر اسلام تاکنون به وسیله وقف احیا شده و اسباب باقیات و اصالحات وقف کنندگان را فراهم کرده است؛ بر اساس یک روایت اگر شخصی حتی یک عدد خرما را خالصا و مخلصا برای رضای خدا برای اطعام یک فقیر انفاق کند برای او و به اسم او ثبت می‌شود اما امروز چه در مملکت ما می‌گذرد؟ پولداری که از تمکن کافی برای ساخت چندین خانه مسکونی برای فقرا برخوردار است در ماه رمضان یک سینی خرما می‌خرد و به خیال خود در راه خدا انفاق می‌کند؛ این به اعتقاد من از ناسزا هم بدتر است.

طباطبایی نژاد با یادآوری روایتی از پیامبر اکرم (ص) ادامه داد: روزی پیامبر خطاب به یاران خود پرسیدند ” کدام یک از شما مال وارثان خود را از مال خود عزیزتر می‌داند” و یاران همه پاسخ دادند هیچ یک؛ مگر ممکن است کسی مال خود را از مال وارثش عزیزتر بداند؛ آنگاه پیامبر فرمودند “بدانید که هر آنچه انفاق می‌کنید برای شما است و آنچه می‌اندوزید اموال وارثان شما”؛ اکنون حکایت ما است که عده‌ای برای بعد از مرگشان مال‌اندوزی می‌کنند.

وی راهپیمایی بزرگ اربعین را حرکتی جهانی و توصیف‌ناپذیر ارزیابی و اظهار کرد: آنچه رخ داد نه فقط برای حسین (ع) بلکه خواست و اراده خداوند متعال بود؛ البته ما مدام نگران حال زائران بودیم و با خود می‌گفتیم نکند حالا و به ویژه پس از فاجعه منا و صحبت‌هایی که در خصوص بی‌کفایتی آل سعود در برگزاری مناسک حج صورت گرفت برخی کشورهای مستکبر منطقه‌ای و جهانی از توان خود برای آسیب به زوّار استفاده کنند اما خوشبختانه و به کوری چشم دشمنان اسلام هیچ اتفاقی نیفتاد و این حرکت جهانی پیام اتحاد کامل مسلمانان را به گوش جهانیان رساند.

 

منبع: ایسنا

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − دو =