بازار مسکن خراسان رضوی همچنان در رکود به سر می‌برد

نعمت الله ظریف

دبیر انجمن انبوه سازان خراسان رضوی گفت: طرح مسکن اقساطی آنگونه که باید در سطح استان مؤثر نبوده و بازار مسکن همچنان در رکود به سر می‌برد.

نعمت الله ظریف در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: شروطی که برای فعالیت در مورد مسکن مهر قرار می‌دهند به حدی است که شرکت در آن را از توجیه خارج می‌کند.

وی ادامه داد: همچنین حتی اگر شروط سخت برداشته شوند باز هم فعالیت در ساماندهی مسکن مهر گلبهار توجیه ندارد زیرا علاوه بر اینکه متقاضی برای آن وجود ندارد حتی در صورت بودن متقاضی نیز قیمتی که برای آنها در نظر گرفته شده با قیمت تمام شده برابری می‌کند.

دبیر انجمن انبوه سازان خراسان رضوی با بیان اینکه تعداد واحدهای مربوط به تعاونی‌های کم‌کار در مسکن مهر گلبهار ۸۰۰۰ عدد است، تصریح کرد: ۱۸ هزار واحد مسکن مهر در این محدوده بلاتکلیف هستند یعنی یا ساخته نشده‌اند و یا اینکه با وجود ساخته شدن متقاضی ندارند.

ظریف با اشاره به استقبال کم به عمل آمده در مورد طرح مسکن اقساطی در خراسان رضوی، بیان کرد: برای شرکت در این طرح نیز متقاضی زیادی وجود ندارد زیرا رکود موجود سبب می‌شود که متقاضی وجود نداشته باشد که بانک مسکن ضمانت آن را انجام دهد.

وی افزود: در واقع طرح مسکن اقساطی نیز آنگونه که باید مؤثر نبوده و بازار مسکن همچنان در رکود به سر می‌برد.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =