بازدید از خانه ملک در ایام نوروز رایگان است

مشهد| بازدید از خانه ملک در ایام نوروز رایگان است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌رضوی، زهرا تندکار اظهار داشت: مرکز آفرینش‌های هنری خانه ملک یک موزه زنده است که هنرمندان مشغول خلق آثار هستند و آثار هنرمندان نیز به نمایش گذاشته شده است.

وی با بیان این که در ایام نوروز ورکشاپ‌های هنری در خانه ملک برگزار می‌شود، گفت: از ششم فرودین سیاه چادرهایی از کلات عشایر کلات نادری دعوت شده‌اند و تا دوازدهم فرودین محصولات صنایع دستی وبومی و غذاهای محلی را عرضه خواهند کرد.

تندکار درباره ورکشاپ‌های هنری ۱۵ رشته در این مرکز ابراز داشت: کارگاه‌های نگارگری، فیروزه‌کوبی، مینا، نقاشی و چاپ با تیک، قطاعی پارچه، حکاکی سنگ، قلم زنی نقره، مس و فولاد، حکاکی سنگ‌های هرکاره، معرق چوب، بافت گلیم فرش، سفالف سوزن دورزی های سنتی، نقاشی و تراش شیشه به صورت ورکشاپ هنری در این مرکز فعالیت می‌کنند.

مدیر مرکز آفرینش‌های هنری «‌خانه ملک» تصریح کرد: هم چنین در بخش فروشگاه این مرکزآثار هنرمندان استان در رشته های مختلف صنایع دستی به نمایش و فروش گذاشته شده ‌و زائران و گردشگران می‌توانند بازدید و خرید کنند.

 

منبع:www.tasnimnews.com

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − چهار =