باند تصادف‌های ساختگی در شهرستان چناران متلاشی شد

دستگیری

فرمانده انتظامی چناران از متلاشی‌شدن باند تصادف‌های ساختگی در شهرستان چناران خبر داد.

سرهنگ برات اویسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: با دریافت مرجوعه قضائی از سوی یکی از شرکت‌های بیمه مبنی بر کلاهبرداری با تصادف ساختگی، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی چناران بیان داشت: کارآگاهان دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پس از بررسی سوابق بیمه و تحقیقات فنی در روی مستندات موجود هفت عضو این باند حرفه‌ای (چهار مرد و سه زن) را که نسبت خانوادگی نیز با هم دارند را شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ اویسی تصریح کرد: متهمان که ابتدا منکر هرگونه جرمی بود در بازجوئی‌های علمی پلیس و مواجهه با ادله و مستندات کشف شده از آنها به ۱۵ فقره کلاهبرداری با تصادف ساختگی در شهرهای چناران، قوچان، سبزوار، رشتخوار، خواف و مشهد از شرکت‌های بیمه اعتراف کردند.

وی خاطرنشان کرد: با هماهنگی مقام قضائی تحقیقات از متهمان برای کشف دیگر جرائم احتمالی ادامه دارد.

انهدام باند حرفه‌ای سارقان سیم و کابل 

با تلاش پلیس، عاملان سرقت‌های سریالی سیم و کابل در شهرستان قوچان شناسایی و دستگیر شدند. 

سرهنگ رضا قدمگاهی اظهار داشت: با گزارش سرقت‌های سریالی کابل برق در سطح شهر قوچان، ‌موضوع به صورت ویژه در دستور کار تیم پلیس آگاهی و کلانتری‌های ۱۱ ،۱۲ این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران این فرماندهی با گشت‌زنی هدفمند سرانجام شب سه تن از عاملان این سرقت‌ها را در حال سرقت کابل‌های برق در حاشیه شهر قوچان شناسایی که متهمان با مشاهده خودرو پلیس با یک دستگاه تندر ال ۹۰ از محل متواری شدند. با متواری‌شدن سارقان طرح مهار اجرا و پس از طی مسافت ۱۰ کیلومتر خودرو ال ۹۰ را با استفاده از قانون بکارگیری سلاح متوقف و در بازرسی از خودرو مقادیری سیم برق سرقتی و آلات و ادوات جرم کشف کردند.

وی عنوان کرد: متهمان که دارای سوابق متعدد کیفری اند در بازجوئی های علمی پلیس به ۷ فقره سرقت شبانه کابل های برق در سطح شهرستان قوچان اعتراف کردند.با هماهنگی مقام قضائی تحقیقات از متهمان برای کشف دیگر جرائم احتمالی ادامه دارد.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 15 =