باند سرقت مسلحانه در مشهد متلاشی شد

سردار قادر کریمی

سردار قادر کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: ۶ مرداد ماه سال گذشته یک راننده تاکسی بین‌شهری که از “تایباد” عازم “مشهد” بود با یک دستگاه خودروی سواری پژو ۴۰۵ نقره‌ای در جاده مواجه شد که سرنشینان آن، خودروی تاکسی را با تهدید اسلحه متوقف کردند.

وی افزود: ۳ سرنشین پژو ۴۰۵ با تهدید اسلحه و با توسل به زور از سرنشین تاکسی که یک تبعه خارجی بود مقادیر زیادی ریال سعودی، درهم امارات و دینار کویت به ارزش تقریبی ۷ میلیارد تومان به همراه گذرنامه وی را به سرقت برده و متواری شدند.

فرمانده ارشد انتظامی استان خراسان رضوی گفت: با گزارش این سرقت مسلحانه به مرکز فوریت‌های پلیسی، ۱۱۰ و اهمیت موضوع، طرح مهار بلافاصله به اجرا گذاشته شد و مشخصات ظاهری سارقان و خودروی آنها به تمامی تیم‌های گشتی پلیس استان خراسان رضوی و استان‌های همجوار اعلام شد. سارقان هیچ سرنخی از خود بر جای نگذاشته بودند و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری عاملان این سرقت مسلحانه ادامه یافت.

سردار کریمی خاطرنشان کرد: کارآگاهان ورزیده مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی در چند مرحله به شهرستان تایباد و گمرگ مرز “دوغارون” اعزام شدند و با هوشمندی به تحقیقات علمی، فنی و پلیسی خود ادامه دادند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی اظهار داشت: پلیس در ادامه تحقیقات به سرنخ‌هایی رسید که منجر به شناسایی ۲ تن از عاملان اصلی این باند سرقت مسلحانه شد. ردزنی‌های اطلاعاتی کارآگاهان حاکی از آن بود که این ۲ متهم به کشور “ترکیه” گریخته‌اند.

سردار کریمی گفت: بررسی های بعدی پلیس مشخص کرد عاملان سرقت قبل از سفر با مراجعه به یک صرافی، بخشی از وجوه سرقتی را به ریال تبدیل و یک دستگاه تریلر و خودروی سواری گران قیمت نیز خریداری کرده‌اند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: پس از گذشت ۱۹ ماه از وقوع این سرقت، کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی استان و ماموران انتظامی تربت جام و پلیس “فریمان” همچنان به ردزنی‌های گسترده اطلاعاتی خود در این رابطه ادامه دادند و به اطلاعاتی دست یافتند که خبر از بازگشت متهمان به ایران و اختفای آنها در مشهد می‌داد.

وی خاطرنشان کرد: پس از گمانه زنی‌های زیاد در زمینه محل تردد این دو سارق و کنترل و مراقبت‌های پوششی، محل اختفای این افراد شناسایی و پلیس در اقدامی غافلگیرانه، آنها را دستگیر کرد. دو متهم در برابر شواهد و مستندات موجود به سرقت مسلحانه با همدستی سه نفر دیگر اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی اظهار داشت: فرماندهی انتظامی شهرستان تربت جام در عملیاتی مشترک با فرماندهی انتظامی شهرستان فریمان و کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی وارد عمل شده و در آخرین مرحله از این عملیات، پس از چندین ساعت کنترل و مراقبت‌های نامحسوس ۳ عضو دیگر این باند دستگیر و در بازرسی‌ها ۲ دستگاه خودروی سواری پژو ۴۰۵ و ۲۰۶ نیز کشف شد.

سردار کریمی با تقدیر از تلاش‌های فرماندهی انتظامی شهرستان‌های تربت جام، فریمان و کارآگاهان پلیس آگاهی استان گفت: تحقیقات کارآگاهان برای کشف ابعاد مجهول این سرقت مسلحانه ادامه دارد.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + یک =