با قانون جدید آمریکا، گردشگران کدام کشورها دیگر نمی‌توانند به ایران بیایند؟

 

 

اخبار,اخبار اجتماعی, گردشگران خارجی

پس از توافقات هسته ای، یکی از بخش های اقتصادی در حال پیشرفت و با چشم انداز مثبت ایران، صنعت گردشگری است. پس از این توافق وزارت امور خارجه بسیاری از کشور ها از جمله انگلیس هشدار سفر به ایران را لغو کردند، رسانه های بین المللی از جاذبه های گردشگری ایران گفتند و دیدگاه خوبی نسبت به ایران در سرتاسر جهان به وجود آمد.

اما مجلس نمایندگان آمریکا دو روز پیش طرحی را به تصویب رساند که می تواند مانع بزرگی در مسیر پیشرفت گردشگری ایران باشد. طبق این طرح افراد ایرانی، عراقی، سودانی و سوری که پاسپورت کشورهایی را دارند که بدون ویزا می توانند به آمریکا سفر کنند دیگر نمی توانند از این موضوع استفاده کنند و برای سفر به آمریکا نیاز به ویزا دارند.

اما آسیب اساسی این طرح در بند دیگری به گردشگری ایران آسیب می زند؛ که هرکس از سال ۲۰۱۱ (زمان شروع ناآرامی‌ها در سوریه) به ایران، عراق، سودان و سوریه سفر کرده باشد و تبعه کشورهایی باشد که با آمریکا تفاهم‌نامه لغو روادید دارند و می توانند بدون ویزا به این کشور سفر کنند، دیگر نمی تواند از این مزیت استفاده کند.

این موضوع شاید بسیاری از گرشگران خارجی را مجبور کند تا به ایران سفر نکنند که مزیت بدون ویزا سفر نکردن به آمریکا را از دست ندهند.

ایران البته تلاش زیادی می کند که مردم شورهای اروپایی را به سرزمین آریایی بکشاند، اما نکته اینجاست که به جز بلغارستان، کرواسی، قبرس و لهستان همه کشور های اتحادیه اروپا با آمیکا تفاهم‌نامه لغو روادید دارند.

ضمن اینکه در جمع این کشورها، کره جنوبی و ژاپن هم قرار دارند، دو کشوری که روابط گسترده اقتصادی به ایران دارند و برنامه هایی برای افزایش ایرن روابط هم داشته اند. اما این قانون می تواند به روابط اقتصادی این کشورها و بسیاری از کشورهای اروپایی که قصد توسعه روابط اقتصادی با ایران دارند، هم آسیب بزند.

 

ردیفکشورقاره
۱آندورااروپا
۲استرالیااقیانوسیه
۳اتریشاروپا
۴بلژیکاروپا
۵برونئیآسیا
۶شیلیآمریکا
۷چکاروپا
۸دانمارکاروپا
۹استونیاروپا
۱۰فنلانداروپا
۱۱فرانسهاروپا
۱۲آلماناروپا
۱۳یوناناروپا
۱۴مجارستاناروپا
۱۵ایسلنداروپا
۱۶ایرلنداروپا
۱۷ایتالیااروپا
۱۸ژاپنآسیا
۱۹لتونیاروپا
۲۰لیختن اشتایناروپا
۲۱لیتوانیاروپا
۲۲لوکزامبورگاروپا
۲۳مالتاروپا
۲۴موناکواروپا
۲۵هلنداروپا
۲۶نیوزلنداقیانوسیه
۲۷نروژاروپا
۲۸پرتغالاروپا
۲۹سن مارینواروپا
۳۰سنگاپورآسیا
۳۱اسلوواکیاروپا
۳۲اسلوونیاروپا
۳۳کره جنوبیآسیا
۳۴اسپانیااروپا
۳۵سوئداروپا
۳۶سوئیساروپا
۳۷بریتانیااروپا
۳۸تایوانآسیا
۳۹کاناداآمریکا
۴۰برموداآمریکا

 

منبع: خبرآنلاین

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − هشت =