بخش خصوصی به کمک احیای کشف‌رود می‌آید

بعد از نجات کشف‌رود با همت عالی آب منطقه‌ای که در آن حدود ١٣٠٠ هکتار از اراضی را که عمدتا با فاضلاب خام کشاورزی آبیاری می‌شد، رفع تصرف کرده امیدواریم با اجرای این طرح به بحران بی‌آبی در مشهد و هزینه بالای انتقال آب از کشور‌های همسایه یا دریاهای عمان وخزر خاتمه دهیم.

بخش خصوصی به کمک احیای کشف‌رود می‌آید

معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد از اعلام آمادگی خیران وبخش خصوصی برای احیا کشف رود خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، قاضی محمد بخشی محبی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: طی جلسه‌ای که با موضوع نجات آب با حضور مدیران آب منطقه‌ای و تعدادی از سرمایه گذاران برگزار شد، بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در راستای احیای کشف رود اعلام آمادگی کرد.
نماینده دادسرا در کشف‌رود افزود: قرار است با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی مجهزترین سیستم‌های تصفیه فاضلاب در کشف‌رود که فاضلاب صنعتی و خانگی را در خود دارد نصب شوند تا ضمن حفظ کاربری اراضی که مستعد کشاورزی سالمند آب قابل مصارف کشاورزی و صنعتی با تبدیل فاضلاب موجود تهیه و خطر آلودگی زیست محیطی کشف‌رود ریشه‌کن شود.
قاضی بخشی محبی تصریح کرد: بعد از نجات کشف‌رود با همت عالی آب منطقه‌ای که در آن حدود ١٣٠٠ هکتار از اراضی را که عمدتا با فاضلاب خام کشاورزی آبیاری می‌شد، رفع تصرف کرده امیدواریم با اجرای این طرح به بحران بی‌آبی در مشهد و هزینه بالای انتقال آب از کشور‌های همسایه یا دریاهای عمان وخزر خاتمه دهیم.
وی به واحدهای صنعتیی که فاضلاب خود را به صورت خام وَیَا با تصفیه ناقص روانه کشف‌رود می‌کنند، هشدار داد: از این پس با تذکر محیط زیست و مشاهده تخلف واحد صنعتی متخلف تا رعایت استاندارد لازم و أخذ تاییدیه از ادامه فعالیت آن جلوگیری خواهد شد.
گفتنی است شهرداری مشهد با تملک اراضی پیرامون کشف رود که در منطقه شهری قرار دارد، سهم زیادی را در ساماندهی این رودخانه تاریخی داشته است.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − چهار =