بزرگ ترین مراسم نوروزگاه استان خراسان رضوی لغو شد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا، بزرگ ترین مراسم نوروزگاه استان خراسان رضوی لغو شد.

علیرضا شناسایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گناباد اظهار داشت: با هدف توسعه گردشگری و معرفی ظرفیت‌ها و جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی روستاهای گناباد در تعطیلات نوروز هر روز یک آئین به صورت منسجم در روستاهای این شهرستان برگزار می‌شود که از جمله آن «نوروزگاه بیلند» است. 

وی افزود: آئین سنتی نوروزگاه روستای بیلند شامل مراسم نوروزخوانی، ازدواج سنتی، پیاده‌روی خانوادگی، آئین مقامی، بازی‌های بومی و محلی و بازارچه‌های تولیدات صنایع دستی است.

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری گناباد عنوان کرد: با توجه به شرایط فعلی کشور و در جهت جلوگیری از ویروس کرونا این مراسم که با استقبال خوب هم استانی‌ها و سایر استان‌ها روبه‌رو می‌شد لغو شده است.

شناسایی خاطرنشان کرد: ما زمینه را به صورتی آماده کرده‌ایم که اگر شرایط عادی شد این مراسم را برگزار کنیم تا میزبان گردشگران باشیم.

وی در زمینه شرایط اقامتگاه‌های بومگردی که در گناباد وجود دارد بیان کرد: گناباد بیشترین تعداد اقامتگاه بومگردی در استان را دارد و روستای هدف گردشگری «ریاب» نیز میزبان گردشگران در اقامتگاه‌های خود است که در حال حاضر توصیه کرده‌ایم از پذیرش مهمان خودداری شود اما اگر شرایط بدتر شود پذیرش حتی در اقامتگاه‌ها و هتل‌های شهرستان را نخواهیم داشت.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − سه =