بی‌اطلاعی مطلق بانک‌های مشهد از پرداخت تسهیلات از محل یارانه

یارانه

عمده شعب بانکی در مشهد مقدس از طرح پرداخت تسهیلات از محل یارانه سرپرست خانوار اظهار بی اطلاعی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، اخیراً خبری مبنی بر اینکه از ۲۷ اردیبهشت ماه بخشنامه پرداخت تسهیلات ۵ میلیون تومانی در قالب کارت اعتباری خرید به یارانه بگیران در ازای ضمانت قرار دادن حساب یارانه آنها به بانک‌ها ابلاغ شده در وب‌سایت‌های خبری و خبرگزاری‌ها منتشر شد که روزنامه‌ها نیز آن را چاپ کردند.

البته در این اخبار آمده که این بخشنامه‌ها از ۲۷ اردیبهشت به بانک‌ها ابلاغ شده و هم اکنون اجرایی است اما ظاهراً بانک‌ها هیچ اطلاعی از آن ندارند.

هنوز هیچ خبری نیست

برای اینکه بتوانم از چگونگی دریافت این تسهیلات مطلع شوم در ابتدا به یکی از شعب بانکی که در آن حساب برای واریز یارانه داشتم مراجعه کردم و پرسیدم که شرایط پرداخت تسهیلات چیست؟ معاون شعبه این بانک در پاسخ به من گفت همین حالا که شما آمدید داشتم این خبر را می‌خواندم و به روزنامه روی میزش اشاره می‌کند!

وقتی پرسیدم هنوز در استان‌ها این موضوع اعلام نشده معاون شعبه پاسخ داد: هنوز هیچ چیز مشخص نیست.

سایر شعب هم بی اطلاع هستند

بعد از خروج از این شعبه تصور کردم که تنها بانکی که من در آن حساب دارم این مشکل را دارد و به همین خاطر به بانک دیگر رفتم و در همین زمینه سؤال کردم و این بار رئیس شعبه در پاسخ  به من گفت که اطلاعی از موضوعی که در مورد آن صحبت می‌کنم ندارد و اصلاً نمی‌داند ساز و کار آن چیست.

فاصله بین حرف تا عمل

دیگر شعبه‌ای که به آن وارد می‌شوم از یک بانک دیگر بوده و سوال خود را از مسئول اعتبارات آن تکرار می‌کنم و وی می‌گوید: هنوز این موضوع به تازگی اعلام شده و از حرف تا عمل آن فاصله زیادی دارد به ویژه اینکه ابلاغات دیرتر به دست شعب می‌رسد.

موضع دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی

با تعجب بسیار زیاد برای اینکه بدانم که موضوع از چه قرار است به سراغ محمود منصوری دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی رفته و در گفت‌وگویی کوتاه از وی در مورد ساز و کار اجرای طرح تسهیلات ۵ میلیون تومانی در ازای ضمانت حساب یارانه پرسیدم و وی در پاسخ می‌گوید: از امروز صبح شما چهارمین نفر هستید که با من تماس می‌گیرید اما واقعاً از آن اطلاع ندارم، به استان‌ها هم هیچ چیزی در این مورد ابلاغ نشده که دستورالعمل اجرای آن باشد.

سال‌های قبل نیز برای خروج بازار از رکود و افزایش خرید داخل کارت اعتباری برنامه‌ریزی شده بود که با آن مردم بتوانند کالا خریداری کنند اما آن طرح اثربخشی زیادی نداشت و با اینکه طرح جدید منطقی به نظر می‌رسد اما با روندی که وصف آن در بالا آمد اجرایی شدن این طرح هم در هاله‌ای از تردید و ابهام فرو می‌رود.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − سه =