تخم مرغ تنظیم بازار در ۵۰ نقطه مشهد توزیع می‌شود

تخم مرغ

مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: با هدف تنظیم بازار از امروز روزانه حداقل در ۵۰ نقطه شهر مشهد تخم مرغ با قیمت تنظیم بازار توزیع می‌شود.

سید حمیدرضا جوادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: هم اکنون به علت برخی از موارد مانند گرمای شدید هوا، بروز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و از دست رفتن مرغ‌های مادر و سایر موضوعاتی از این قبیل تولید تخم مرغ کاهش بسیار زیادی داشته و برای همین قیمت این محصول افزایش پیدا کرده است.

وی بیان کرد: با توجه به قرار گرفتن تخم مرغ در گروه کالاهای اساسی از امروز در سطح شهر مشهد اقدام به توزیع تخم مرغ با قیمت یارانه‌ای  ۵۸۰۰ تومان شده و تا این توزیع تا زمانی که قیمت این محصول در بازار تعدیل یابد ادامه دارد.

مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی خراسان رضوی  ادامه داد: این توزیع روزانه به میزان ۲۰ تن بوده و در حداقل ۵۰ نقطه شهر مشهد مقدس توزیع می‌شود.

جوادی خاطرنشان کرد: البته باید گفت که در شهر مشهد تولید کاهش چشمگیری نداشته و همچنان روزانه ۲۰۰ تن تخم مرغ وارد بازار می‌شو که از این میزان حدود ۱۰۰ تن صادر شده و یا در اختیار صنایع قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: هم اکنون ۲۷۰ واحد مرغ‌داری تخم‌گذار در خراسان رضوی فعالیت دارند که میزان ظرفیت اسمی آنها در حدود ۹۸ هزار تن در روز است.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 2 =