ترافیک نیمه سنگین در محور سبزوار-مشهد/آغاز موج بازگشت زائران امام رضا(ع)

ترافیک نیمه‌سنگین در محور سبزوار- مشهد حاکم است و عبور خودروهای سنگین به غیر از حاملان سوخت و مواد فاسدشدنی تا ساعت ۱۹ امروز ۲۱ آذرماه از محور مواصلاتی سبزوار به نیشابور و بالعکس ممنوع اعلام شده است.

خبرگزاری فارس: ترافیک نیمه سنگین در محور سبزوار-مشهد/آغاز موج بازگشت زائران امام رضا(ع)

 

سرهنگ علی فتحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سبزوار با توجه به افزایش حجم بازگشت زائران امام رضا(ع) از مشهد اظهار کرد: هم‌اکنون ترافیک در محور سبزوار – مشهد نیمه‌سنگین گزارش شده و تا حدودی در محورهای سبزوار به سمت شاهرود شاهد ترافیک نیمه‌سنگین هستیم.

وی با بیان اینکه قطعا تا ظهر امروز ترافیک در محور مشهد- سبزوار سنگین می‌شود، افزود: اصلی‌ترین دلایلی که سبب وقوع حوادث در محورهای مواصلاتی شده است، ناتوانی در کنترل سرعت وسایل نقلیه در محورهای دو طرفه، انحراف و تجاوز به چپ و تخطی از سرعت مطمئنه است.

وی با بیان اینکه رانندگان خودروهای سبک و سنگین باید با سرعت مطمئنه در طول مسیر بازگشت حرکت کنند، اضافه کرد: بیشترین آمار حوادثی که تاکنون گزارش شده در محورهای مواصلاتی مشهد – تهران بر اثر خواب‌آلودگی و خستگی رانندگان است که باید هر سه ساعت یک بار ۲۰ دقیقه استراحت کنند که این اقدام در کاهش آمار تصادفات جانی و مالی بسیار موثر است.

فتحی تصریح کرد: کنترل محورهای مواصلاتی منتهی به این شهرستان نیز از طریق دوربین‌های کنترل ترافیک صورت می‌گیرد که طی چند سال اخیر خوشبختانه محورهای سراسری سبزوار- مشهد و سبزوار- تهران مجهز به دوربین شده که در کاهش سرعت خودروها نیز بسیار موثر بوده است.

فرمانده پلیس راه سبزوار یادآور شد: از زائران امام رضا(ع) این شهرستان انتظار می‌رود که هنگام بازگشت تمامی نکات ایمنی سفر را رعایت کنند و رانندگان خودروها نیز فاصله طولی خود را رعایت نموده و سرنشینان جلو و عقب خودروها مانند راننده سواری از کمربند ایمنی استفاده کنند.

 

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 6 =