تماس تلفنی ظریف و موگرینی درباره روز اجرای برجام و اعدام شیخ نمر

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران و فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (یک‌شنبه) و پس از اعدام شیخ نمر در عربستان با یکدیگر در تماس تلفنی گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری اتحادیه اروپا، در این بیانیه آمده است: در خلال این گفت‌وگوی طولانی، موگرینی در خصوص حوادث رخ داده در سفارت عربستان و اقدامات اتخاذ شده از سوی مقامات ایرانی برای کاهش دادن تنش‌ها و حفاظت از دیپلمات‌های سعودی با خبر شد.

در ادامه این بیانیه آمده است، آن‌ها توافق کردند که همه طرف‌ها برای حفظ و کنترل شرایط و پرهیز از شدت گرفتن تنش‌های مذهبی نباید هیچ تلاشی را کنار بگذارند.

فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد: امنیت و ثبات همه منطقه که در حال حاضر با تهدیدهای بزرگی روبه‌رو است، در معرض خطر است. جامعه بین‌المللی و بازیگران بزرگ منطقه‌یی برای حمایت از یک راه‌حل سیاسی برای بحران سوریه و شکل دادن نیروهایی علیه گروه‌های تروریستی در کنار یکدیگر کار می‌کنند و این تلاش‌ها نباید با بی‌ثباتی‌های جدید در معرض خطر قرار گیرد.

در پایان این بیانیه آمده است: فدریکا موگرینی و جواد ظریف هم‌چنین درباره فعالیت‌های روز اجرا توافق هسته‌ای بحث و گفت‌وگو کردند و نیز به ارزیابی پیشرفت‌های مهمی که تاکنون صورت گرفته، پرداختند.

منبع: ایسنا

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − شش =