تیم پاورلیفتینگ ایران به مقام سوم جهان رسید

تیم پاورلیفتینگ ایران به مقام سوم جهان رسید

تیم ایران در سومین دوره رقابتهای پاورلیفتینگ قهرمانی دانشجویان جهان به عنوان سومی رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، تیم پاورلیفتینگ دانشگاه پیام نور که به نمایندگی از فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی در سومین دوره مسابقات پاورلیفتینگ دانشجویان جهان با چهار دانشجو شرکت کرده بود توانست با کسب چهار مدال (۲ طلا و ۲ نقره ) و ۲۶ امتیاز در رده سوم جهان قرار بگیرد.

امروز و در آخرین روز این رقابتها محمد عباس آبادی در دسته ۱۲۰ کیلوگرم وزنه ۲۲۲/۵ در حرکت اسکات و بعد از آن  وزنه کیلوگرم ۱۴۷/۵ در حرکت پرس سینه را مهار کرد وی سپس وزنه ۲۳۰ کیلوگرم در حرکت لیفت را مهار کرد. در مجموع عباس آبادی با ۶۰۰ کیلو گرم مقام چهارم جهان را از آن خود کرد و با کسب ۷ امتیازش توانست کمک به سزایی در ایستادن تیم اش در رده سوم جهان کند. در این وزن نمایندگان لهستان، استرالیا و استرالیا اول تا سوم شدند.

در پایان از نظر رده بندی تیمی، دانشگاه لهستان ۳۶ امتیاز و نماینده مجارستان با ۳۱ امتیاز اول و دوم شدند، تیم دانشگاه پیام نور با ۲۶ امتیاز عنوان سوم این رقابتها را از آن خود کرد و استرالیا و انگلستان چهارم و پنجم شدند.

در این رقابتها، نوید یزدانی؛ دسته ۷۴ کیلوگرم، محمد رئیسی؛ دسته ۸۳ کیلوگرم، سید محسن سالاری؛ دسته ۹۳ کیلوگرم و محمد عباس آبادی در دسته ۱۲۰ کیلوگرم ترکیب تیم دانشگاه پیام نور را تشکیل می دادند.

عبدالمهدی نصیرزاده به عنوان سرمربی، حسین شیروانی به عنوان مربی و دکتر افسر روحی به عنوان سرپرست هدایت دانشجویان را در این رقابتها برعهده داشتند.

همچنین در حاشیه این رقابتها تیم پاورلیفتینگ کشورمان با علی اکبر جوکار سفیر ایران در جمهوری چک دیدار کردند. لازم به ذکر است این تیم  فردا شب یک شنبه ۲۴ تیرماه از مسیر هوایی دوحه – تهران ساعت ۲۲:۳۰ وارد فرودگاه امام خمینی(ره) خواهند شد.

سومین دوره مسابقات پاورلیفتینگ دانشجویان جهان ۱۹ الی ۲۳ تیرماه سال جاری در کشورجمهوری چک شهر پلزن  برگزار شد

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + هفده =