جابجایی بیش از ۹ مسافر در خطوط قطار شهری مشهد

مدیرعامل شرکت بهره برداری شرکت قطار شهری شهرداری مشهد از جابجایی بیش از۹ میلیون و ۴۰۰ هزار مسافر توسط خطوط قطار شهری طی شش ماه اول امسال خبرداد.
به گزارش شهرآرانیوز، مدیرعامل شرکت بهره برداری شرکت قطار شهری شهرداری مشهد از جابجایی بیش از۹ میلیون و ۴۰۰ هزار مسافر توسط خطوط قطار شهری طی شش ماه اول امسال خبرداد.
وحید مبین مقدم در این خصوص گفت: در شش ماه اول امسال حدود ۹ میلیون و ۴۷۶ هزارو ۸۴۳ مسافر از طریق خطوط قطار شهری جابجا شده اند.
وی افزود: طی این مدت ۶ میلیون و ۵۱۷ هزارو ۱۵۸ مسافر از طریق خط یک و ۲ میلیون و ۹۵۹ هزارو ۶۸۵ مسافر نیز از طریق خط دو جابجا شده اند، این درحالی است که در شش ماهه ابتدای سال گذشته ۲۲ میلیون و ۵۶۲ هزارو ۶۷۴ مسافر از طریق خط یک و ۵ میلیون و ۸۵۰ هزار و ۹۷۲ مسافر از طریق خط دو قطار شهری جابجا شده اند.
مبین مقدم تصریح کرد: مقایسه این دو آمار نشان می‌دهد که جابجایی مسافر توسط خطوط قطار شهری در شش ماهه اول امسال ۱۸ میلیون و ۹۳۶ هزارو ۸۰۳ مسافر نسبت به شش ماهه اول سال ۹۸ کاهش داشته است.
مدیرعامل قطار شهری شهرداری مشهد، با بیان اینکه دلیل کاهش جابجایی مسافردر شش ماهه اول امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا بوده است اظهارکرد: در مجموع خدمات دهی خط یک و دو قطار شهری از ۲۵ اسفندماه ۹۸ تا ۶ خرداد ۹۹ برای پیشگیری از ابتلای شهروندان به ویروس کرونا تعطیل بود که همین امر برکاهش مسافرتاثیر زیادی داشته است.
وی ادامه داد: طبق آمار پر مسافرترین ایستگاه‌های سال ۹۸ در خط یک قطار شهری ایستگاه‌های شریعتی، بسیج، پارک ملت، غدیر و در خط دو ایستگاه‌های شریعتی، مفاح، شهدا و طبرسی بوده اند.
وی افزود: همچنین ایستگاه‌های شریعتی، پارک ملت، بسیج و غدیر در خط یک و ایستگاه‌های شریعتی، مفتح، طبرسی، شهدا و شهید کاوه نیزدر خط دو پر مسافرترین ایستگاه‌ها در شش ماهه اول سال ۹۹ بوده اند.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − هشت =