“حاشیه‌نشینی” جزو مهم‌ترین چالش‌های مشهد مقدس است

علاء‌الدین بروجردی

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از حاشیه‌نشینی به عنوان یکی از مهمترین مشکلات کلانشهر مذهبی مشهد نام برد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، علاء الدین بروجردی ظهر امروز در جلسه شورای تامین استان خراسان رضوی اظهار داشت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در چارچوب وظیفه نظارتی خود هر چند مدت یک بار، سفرهای استانی را با اولویت استان‌های مرزی در برنامه کاری خود داشته و دارد.

وی با بیان اینکه در دور جدید از سفرهای استانی توفیق حاصل شد تا با تعدادی از اعضای کمیسیون به مشهد مقدس سفر کنیم، افزود: نخستین اقدام این کمیسیون برگزاری شورای تامین است که در آن مجموعه مسائل امنیتی استان بررسی می‌شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی موضوعات امنیتی در مشهد مقدس به دلیل جایگاه والا و بالایش در جهان اسلام و کشور به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. 

بروجردی ادامه داد: یکی از چالش‌هایی که مدت‌هاست گریبانگیر این کلانشهر مذهبی شده حاشیه‌نشینی است که برای اشراف و اطلاع کامل از مشکلات موجود در این پهنه‌ها، بازدید میدانی صورت خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: تلاش ما بر این است که کاستی‌های احتمالی در حوزه‌های امنیتی و موضوعات مرتبط با حاشیه‌نشینی را احصا کرده و برای حل آن ها برنامه‌ریزی و اقدام مناسب، انجام دهیم. 

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 12 =