دستورالعمل تسهیل سرمایه‌گذاری در مشهد تدوین می‌شود

تقی زاده خامسی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، قاسم تقی‌زاده خامسی ظهر امروز در سیزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد اظهار داشت: در شرایط رکود به سر می‌بریم و وضعیت ساختمان‌سازی بسیار ضعیف است؛ از سال ۹۳ تا به امروز ۴۷ درصد کاهش درآمد داریم.

شهردار مشهد مقدس گفت: عدم تناسب درآمدهای پایدار به هزینه‌های مدیریت شهری که فقط ۲۰ درصد منابع شهرداری پایدار و ۸۰ درصد ناپایدار هستند که بخش عمده از محل پروانه‌ها و پایانکار هستند که ۴۷ درصد کاهش داشته است.بدهی‌های شهرداری در سال ۹۴، ۲۸۴۰ میلیارد تومان بوده که به ۹ هزار میلیارد تومان رسیده یعنی ۲۱۷ درصد افزایش داشته است.

تقی زاده خامسی ادامه داد: دستور العمل تسهیل سرمایه‌گذاری را تدوین می‌کنیم که امیدواریم منابع جدیدی را برای شهرداری به ارمغان بیاورد.شهرداری در وضعیتی نیست که به دستگاه‌ها کمک کند تنها کاری که می‌توانیم بکنیم همدلی و همراهی است ولی از نظر وضعیت مالی وضعیت خوبی نداریم.

وی بیان کرد: طلبی از دولت داریم که امیدواریم بخش عمده‌ای از آن را بگیریم. نامه‌ای به معاونت اول رییس جمهور نوشتم که به نوبخت ارجاع شد و امیدواریم بخش عمده‌ای از آن را بگیریم.

شهردار مشهد مقدس ادامه داد: دولت تا پایان امسال ۷۰۰ میلیارد تومان به شهرداری بابت اصل و سود اوراق مشارکت به شهرداری بدهکار می‌شود و ما مجبوریم این را پرداخت کنیم ولی نامه‌ای نوشته‌ایم تا دولت پرداخت کند.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + سیزده =