راه‌اندازی دو موزه «عروسک‌» در تهران / نمایش ۵۰۰ عروسک از ۵۰ کشور جهان + تصاویر

 

عکس

موزه عروسک‌های ملل پس از مدت‌ها نداشتن مکان و فضای مناسب بالاخره خانه‌دار شدند. هم اکنون ۵۰۰ عروسک از ۵۰ کشور جهان برای بازدید عموم بازگشایی شده است و در این راستا یک موزه عروسک‌های ملل نیز در منطقه ۱۲ راه اندازی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با رونمایی از عروسک‌های اهدایی دکتر شمس الدین مفیدی و عروسک‌های فرهنگی محبوبه نورصالحی بار دیگر موزه عروسک‌های ملل پس از مدت‌ها نداشتن مکان و فضای مناسب بالاخره خانه‌دار شدند.

بازگشایی مجدد موزه عروسک‌های ملل که طی مراسمی در موسسه و خانه دوستان آشنا صورت پذیرفت، در روز افتتاح مورد استقبال قابل توجه خانواده‌ها و کودکانشان قرار گرفت.

در این رابطه احمد محیط طباطبایی – رئیس شورای بین المللی موزه‌ها (ایکوم) با حضور در افتتاح و بازگشایی موزه عروسک‌های ملل به تسنیم عنوان کرد: درصدد هستیم با همکاری شهرداری منطقه ۱۲ و همچنین در محل کنونی (موسسه و خانه دوستان آشنا) به صورت جداگانه دو موزه عروسک‌های ملل داشته باشیم که کارهای راه اندازی موزه عروسک‌های ملل در منطقه ۱۲ نیز در حال انجام است.

همچنین در این زمینه مسعود ناصری – مسئول موزه عروسک‌های ملل نیز در توضیح رونمایی از عروسک‌های اهدایی دکتر شمس الدین مفیدی و عروسک‌های فرهنگی محبوبه نورصالحی در مکان کنونی (خانه دوستان آشنا) به تسنیم عنوان کرد: تعداد عروسک‌های این مجموعه ۵۰۰ عروسک از ۵۰ کشور جهان است و این مکان به صورت ادواری شاهد رونمایی از عروسک‌های ملل اهدای خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون موزه اصلی عروسک‌های ملل در دروازه دولت واقع در منطقه ۱۲ در حال بازسازی است و زمانی که این مکان آماده شد موزه اصلی عروسک‌های ملل که مجموعه شخصی بنده با ۱۰۰۰ عروسک از ۷۰ کشور جهان است در آن مکان به صورت دائمی برای عموم بازگشایی خواهد شد.

به گزارش تسنیم، موزه عروسک‌های ملل با ۵۰۰ عروسک‌ اهدایی دکتر شمس الدین مفیدی و عروسک‌های فرهنگی محبوبه نورصالحی واقع در خیابان میرداماد – نفت جنوبی – کوچه تابان – پلاک ۱۱ – واحد ۲ قرار دارد و بازدید عمومی با هماهنگی با شماره ۲۲۲۲۲۳۰۰ امکان پذیر است.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =