رقابت ۶۰ هزار دانش‌آموز استان در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان گفت: ۶۰ هزار دانش‌آموز در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی استان با یکدیگر رقابت می‌کنند.
  
رضا صابری تولایی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی، جمعه ۹ تیر ماه جاری برگزار خواهد شد، اظهار کرد: در این آزمون ۶۰ هزار دانش‌آموز استان شرکت کرده‌‌اند، نتیجه آزمون ۲۵ تیر ماه اعلام خواهد شد همچنین ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس نمونه دولتی هم تا آخر تیر ماه صورت خواهد گرفت.
 
وی با اشاره به اینکه حدود ۶۵۰۰ دانش‌آموز استان در آزمون مدارس نمونه دولتی پذیرش خواهند شد، خاطرنشان کرد: تعداد پذیرش دانش‌آموزان در مدارس نمونه دولتی نسبت به سال گذشته تغییر نکرده است البته با توجه به سند تحول بنیادین که دو هدف کیفیت و عدالت آموزشی را دنبال می‌کند سیاست وزارت آموزش و پرورش بر این است که اگر تعداد پذیرش دانش‌آموزان را در مدارس نمونه دولتی محدود نمی‌کند آن را توسعه هم ندهد.
 
معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه ۱۴۲ آموزشگاه نمونه دولتی در مقاطع متوسطه اول و دوم در خراسان رضوی وجود دارد، عنوان کرد: ۵۴ مدرسه در مقطع متوسطه اول و ۷۵ مدرسه در مقطع متوسطه دوم نظری هستند.
 
صابری افزود: همچنین ۱۳ هنرستان نمونه دولتی در سطح استان فعالیت می‌کنند، در مجموع ۳۰ هزار دانش‌آموز در مدارس نمونه دولتی استان در حال تحصیل هستند.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =