رمق جمعه بازار کتاب مشهد گرفته شده / اینجا چراغی روشن است+ تصاویر

جمعه بازار کتاب مشهد از آن دست بازارهای قدیمی است که هنوز هم که هنوز است با رمقی کمتر از گذشته در مشهد برپاست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، جمعه بازار کتاب مشهد از آن دست بازارهای قدیمی است که هنوز هم که هنوز است در مشهد برپاست و هر جمعه شاهد حضور جمعی از اهالی فرهیخته کتاب مشهد است.

بازاری که عمدتا در آن کتب نایاب و دست دوم عرضه می‌شود و مشتری‌های خاص خود را دارد و البته نسبت به سال‌های قبل از رمق آن اندکی گرفته شده است.

البته کرونا هم تاثیر خود را بر این بازار گذاشته است و سبب شده این روزها و یا بهتر بگوئیم این جمعه‌ها استقبال کمتری از این بازار شود اما هستند هنوز هم کسانی که با ماسک و رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی سری به این بازار می‌زنند.

عرضه‌کنندگان کم شده‌اند

با یکی از مشتریان این بازار کتاب که هم صحبت می‌شوم می‌گوید: سال‌های قبل بیشتر به این بازار سر می‌زدم و یکی از دلایلش این بود که هم تعداد عرضه‌کنندگان بیشتر بود و هم میزان تخفیف‌ها بیشتر بود.

وی ادامه می‌دهد: دانشجو هستم و از دیرباز انس زیادی با کتاب داشته و دارم اما جمعه بازار کتاب مشهد دیگر آن بازار سابق نیست البته که می‌دانم حال بازار نشر این روزها مثل بسیاری از بازارهای دیگر خوب نیست.

جای خالی کتاب

با یکی از عرضه‌کنندگان قدیمی این بازار که صحبت می‌کنم می‌گوید مردم دیگر کتاب‌خوانی و به عبارت بهتر خرید کتاب در سبد خریدشان جایگاهی ندارد و به همین دلیل است که بازار این چنین کم رمق شده است.

وی خاطرنشان می‌کند: قدیم یادم است همین جمعه بازار از ابتدای صبح غلغله بود و مردم انبوهی به سمت بازار سرازیر می‌شدند و حتی عده‌ای زودتر از عرضه‌کنندگان در بازار حاضر می‌شدند.

نمی‌توانیم تخفیف بدهیم

فروشنده دیگری هم از وضعیت بازار نشر گلایه می‌کند و می‌گوید قیمتها در تمامی عرصه‌ها از جمله عرصه کتاب سربه فلک کشیده است و ما نیز دیگر با قیمت‌های سابق کتاب را از ناشر خریداری نمی‌کنیم.

وی ادامه می‌دهد: طبیعی است که در این شرایط دیگر مثل سابق نمی‌توانیم به مشتریان خود تخفیف بدهیم و همین مسئله سبب شده مقداری از بازدید سنتی از این بازار کاسته شده باشد.

انتهای پیام/۲۸۱/ ع

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 15 =