شروع مجدد فعالیت پروژه‌های پدیده شاندیز با برگزاری مناقصه

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با اشاره به آغاز فعالیت مجموعه پدیده عنوان کرد:‌ مناقصه پروژه های شرکت پدیده قرار است در۱۶ خرداد ماه امسال برگزار شود. 
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور بابک دین پرست گفت: اعضای هیات مدیره شرکت پدیده در جلسه هماهنگی امروز اعلام کردند، مراسم مناقصه برای تعیین پیمانکاران مورد نیاز جهت آغاز عملیات اجرایی پروژه های نیمه تمام این شرکت در ۱۶ خرداد امسال اجرایی می شود.
وی درباره آغاز عملیات اجرایی پروژه های شرکت پدیده تصریح کرد: طبق مصوبات جلسه ۱۳ اردیبهشت ماه سال جاری در مشهد، مقرر بود شرکت پدیده طرح پیشنهادی خود را در خصوص اولویت های موجود برای آغاز عملیاتی اجرایی، به ستاد تدبیر استان اعلام کند و ستاد مذکور هم موظف شده بود ظرف مدت یک هفته این پیشنهادات را بررسی و نظر خود را به شرکت ابلاغ کند.
دین پرست گفت: اعضای هیات مدیره شرکت پدیده اعلام کردند اولویت های خود را در تاریخ ۳۱ اردیبهشت امسال به ستاد تدبیر استان اعلام کرده اند و به طور هم زمان نیز اقدامات قانونی لازم جهت انتخاب پیمانکاران مورد نظر برای آغاز عملیات اجرایی به ارزش ۳۰۰۰ میلیارد ریال انجام گرفته و در نهایت پیمانکاران با رعایت تشریفات قانونی در همان تاریخ انتخاب می شوند که تمامی جزئیات اقدامات مربوطه عینا به ستاد تدبیر استان خراسان رضوی منعکس شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور تصریح کرد: نظر به اینکه در این جلسه اعضای هیات مدیره شرکت پدیده اعلام نمودند که در تاریخ ۱۶ خرداد امسال مناقصات مربوطه برگزارخواهد شد، لذا  با توجه به حساسیت و حجم قابل توجه معاملات، مقرر شد ستاد تدبیر استان نیز در اجرای مصوبات قبلی، ضمن نظارت دقیق بر فرایند امور و اطمینان از رعایت کامل ضوابط و مقررات حاکم بر معاملات و تشریفات مناقصه، نظرات خود را تا قبل از برگزاری مناقصات به شرکت پدیده ابلاغ نماید.
وی با اشاره به اینکه اعضای هیات مدیره شرکت متعهد شدند که از روز برگزاری مناقصه، پروژه ها را به پیمانکاران برنده مناقصه تحویل دهند، بیان کرد: هیات مدیره شرکت همچنین اعلام نمود حداکثر ظرف مدت یک هفته پس از انجام تشریفات قانونی مناقصه، عملیات اجرایی در سطح پروژه های اولویت دار آغاز خواهد شد.
دین پرست در مورد آخرین وضعیت کنسرسیوم بانکی برای پرداخت تسهیلات به شرکت پدیده شاندیز با اشاره به فعالیت کنسرسیوم بانکی مربوط به پرداخت مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد ریال برای حل مشکل شرکت پدیده شاندیز عنوان کرد: تاکنون ۵۳۰ میلیارد ریال از مبلغ مصوب به حساب در نظر گرفته شده از سوی بانک صادرات واریز شده است.
وی خاطرنشان کرد: طرح توجیهی ‌مالی، ‌فنی و اقتصادی شرکت به تایید اعضای کنسرسیوم بانکی رسیده و بانک مرکزی نیز در تاریخ دوم اردیبهشت سال جاری قدرالسهم بانک های صادرات، ملی، ملت، تجارت، ‌سپه و شهر را به این بانک ها ابلاغ کرده است.
دین پرست افزود: براساس آخرین نامه مورخ اول خرداد امسال بانک صادرات که عاملیت و محوریت کنسرسیوم را برعهده دارد، ‌این بانک ضمن امضای مشارکت نامه کنسرسیوم، قدرالسهم خود را نیز به حساب سندیکا واریز کرده است. بانک های شهر و سپه مشارکت نامه مربوطه را امضا کرده اند و در حال واریز قدرالسهم خود هستند. بانک تجارت و ملت در حال امضا مشارکت نامه بوده و قدرالسهم خود را با توجه به پاراف اولیه طرح به حساب سندیکا واریز کرده اند و تنها بانکی که تا اول خرداد ماه مشارکت نامه را امضا نکرده و قدرالسهم خود را واریز نکرده بود، بانک ملی بوده که با مذاکرات انجام شده با اعضای هیات مدیره بانک ملی در روز دوشنبه مورخ یک خرداد امسال مسئولین بانک موصوف آمادگی کامل خود را برای مشارکت در کنسرسیوم اعلام و مقرر شد موضوع را در جلسه روز دوشنبه گذشته هیات مدیره بانک مطرح و مصوب نمایند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با بیان اینکه عملیات حسابرسی عملکرد سال ۹۵ پدیده آغاز شده است، اظهار کرد: پدیده برای دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۴ به سازمان حسابرسی اعلام شده و قرار بود با توجه به اعلامیه رسمی هیات مدیره شرکت پدیده، گزارش حسابرسی عملکرد این شرکت در سال ۹۴، در تاریخ ۱۰ اسفند ۹۵ به سازمان حسابرسی اعلام شود. در واقع گزارش نهایی حسابرسی شرکت سازمان حسابرسی در اجرای مصوبات کارگروه ویژه قرار است نتیجه بررسی های صورت گرفته را به ستاد تدبیر و وزارت کشور را اعلام کند.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =