طرح توجیهی علمی علاقه مردم به ورود به بازار سرمایه را افزایش می‌دهد

جلال فیاضی

عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد گفت: مسئولان اقتصادی باید بتوانند طرح‌های توجیهی علمی را برای پروژه‌ها به ویژه در حوزه شهری داشته باشند تا علاقه مردم به سرمایه‌گذاری در انها افزایش یابد.

سید جلال فیاضی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: اصولا سرمایه به سمتی می‌رود که ۲ مسئله در آن مورد توجه باشد اول اعتماد به نحوه سرمایه‌گذاری و دوم سودآوری منطقی و اگر کسی بخواهد سرمایه‌گذاری انجام دهد به این ۲ شرط توجه  دارد.

وی ادامه داد: البته کسانی هم هستند که دوست دارند سودآوری کلان داشته و سوداگرای کنند که در این زمینه نمی‌توان اظهار نظری کاملی داشت و این دسته مورد نظر ما نیستند.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: سرمایه‌گذاری واقعی باید توجیه اقتصادی و سودآوری قابل قبول داشته باشند و سرمایه‌ها با این ۲ مسئله جهت خود را تعیین می‌کنند متأسفانه شاهد هستیم موضوعاتی مانند پدیده و سایر مواردی از این دست که در واقع خارج از بازار سرمایه‌گذاری در مشهد فعال بودند به اعتماد مردم صدمه زیادی زدند.

فیاضی خاطرنشان کرد:مسئولان اقتصادی استان باید ضمن تعریف بازار جدید سرمایه و با تعریف جدید از آنها به ویژه در حوزه پروژه‌های شهری ورود داشته تا مردم بتوانند به انها اعتماد کنند.

وی افزود: همچنین باید برای تهیه طرح‌های توجیه اقتصادی وارد عمل شده و ایجاد اعتماد به بازار سرمایه می‌توانند زمینه‌های جذب سرمایه را فراهم کنند و این موضوع از منظر اجتماعی می‌تواند علاقه مردم به بازار سرمایه را افزایش دهد.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − سیزده =