طرح «طبیب دوار» در مجموعه حرم رضوی چه نیازهایی را پوشش می‌دهد؟

رئیس اداره پاسخگویی به سؤالات دینی آستان قدس رضوی در مورد اجرای طرح طبیب دوار در مجموعه حرم رضوی توضیحاتی داد.

حجت‌الاسلام مهدی حسن‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس با اشاره به اینکه پاسخگویی به سؤالات دینی زائران یکی از دغدغه‌های مهم معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی است اظهار داشت: با توجه به ضرورت وجود مکانی مطمئن برای پیگیری مسائل و مشکلات دینی زائران حرم مطهر رضوی در حوزه‌های احکام، اعتقادات و اخلاقیات، اداره پاسخگویی به سوالات دینی آستان قدس رضوی، از دهه ۸۰  شمسی تاکنون این ماموریت را بر عهده داشته و با وجود فراز و فرودهایی، حرکت رو به رشدی داشته است.

وی ابراز کرد: در سال جاری و با توجه به محدودیت‌هایی که به منظور پیشگیری از گسترش ویروس منحوس کرونا در همه جای کشور وضع شد، آستان قدس رضوی نیز به منظور خدمت‌رسانی بهتر به زائرین امام مهربانی‌ها خود را متعهد به رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا کرد که از جمله نتایج آن کاهش محسوس برخی فعالیت‌های فرهنگی و رفاهی بود.

حسن‌زاده ادامه داد: در عین حال با تلاش خدمتگزاران حضرت امام رضا(ع) این اداره موفق شد که از ابتدای سال جاری تا پایان فصل پاییز، با اقدامی ابتکاری حدود ۲ هزار و ۷۰۰ نفر ساعت پاسخگوی چهره به چهره موسوم به طرح «طبیب دوار»را برگزار کند.

وی افزود: در این روزهای کرونایی، با تنوع بخشی به فعالیت‌های حضوری، این اداره توفیق ارائه قریب به ۳۴ هزار نفر ساعت پاسخگویی حضوری به زائرین گرامی در قالب میزهای خدمت در فضاهای آزاد و غیر مسقف، دفاتر پاسخگویی و … را یافت و همچنین با گسترش خدمات غیر حضوری در مدت زمان مشابه، این اداره از طریق سامانه تلفنی ۳۲۰۲۰-۰۵۱ و نیز سامانه پیامکی ۳۰۰۰۲۰۲۰ پاسخگوی بیش از ۱۸۰ هزار سوال مخاطبان خود بود. 

رئیس اداره پاسخگویی به سؤالات دینی آستان قدس رضوی تصریح کرد: علاوه بر موارد فوق، در بحث راهنمایی و مشاوره دینی اعتقادی به مخاطبین نیز به شیوه‌های گوناگون حدود ۸ هزار و ۲۰۰ نفر ساعت خدمت‌رسانی به زائرین حضرت امام رضا(ع) ارائه شده است.

وی یادآور ‌شد: با توجه به بهبود وضعیت کرونا در مشهدمقدس و ارائه برخی مجوزها، برنامه‌های پرسمان دینی و حلقه‌های معرفت نیز به زودی در فضاهای غیر مسقف حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + چهارده =