طرح میدان شهدای مشهد هیچ هویت مذهبی را ضایع نکرده است

هراتی

عضو شورای شهر مشهد مقدس گفت: طرح میدان شهدای مشهد، هیچ هویت مذهبی را ضایع نکرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس محمود هراتی عصر امروز در نطق پیش از دستور جلسه علنی شورای ‌شهر مشهد که در تالار شورا برگزار شد، اظهار داشت: پروژه میدان شهدا بسیار موفق بوده و زیر‌سؤال بردن آن در واقع به مدیریت جهادی و مدیران این حیطه، لطمه وارد می‌کند.

وی با بیان اینکه میدان شهدای مشهد پیش از این به میدان مجسمه معروف بوده است، تصریح کرد: این مکان یک ۶ راهه بود که در آن مشکلات زیادی از جمله تقابلات سیاسی و شهرسازی وجود داشت که یکی از آنها قرار دادن مجسمه شاه در مقابل حرم مطهر امام رضا (ع) بود و به وضوح تقابلی فرهنگی و مذهبی است.

عضو شورای شهر مشهد مقدس میدان شهدا را از ابتدا فاقد هویت فرهنگی و مذهبی دانست و بیان کرد: با در نظر گرفتن این موضوع طرح میدان شهدا هیچ هویت مذهبی را ضایع نکرده و علاوه بر آن این میدان را به گذرگاهی عالی و دارای بهترین فضاهای شهری تبدیل کرده است.

هراتی با غیرمنصفانه دانستن انتقاداتی که به طرح میدان شهدای مشهد وارد می‌شود، اظهار داشت: بهترین استفاده‌های فرهنگی را می‌توان از فضای به‌وجود آمده در میدان شهدا داشت و باید گفت که پیوست‌نگاران از ظرفیت‌های این طرح به خوبی استفاده نکرده‌اند.

وی ادامه داد: با اجرای طرح میدان شهدا ترافیک از عرصه داخلی به حلقه‌های اطراف منتقل شده و فضاهای فرهنگی و مذهبی مانند مسجد نیز در آن تعریف شده است. علاوه بر این ۳۵۰۰ مترمربع دیوار برای نقاشی هنرمندان متخصص در این عرصه به وجود آمده است.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 8 =