فاصله کلینتون از ترامپ چند درصد است ؟

 

 اخباربین الملل,خبرهای  بین الملل, کلینتون

کلینتون و نامزد سمت معاونتش “تیم کین” در کنوانسیون ملی دموکرات‌ها ۲۵ تا ۲۸ ژوئیه توانستند کاندیداتوری این حزب در انتخابات آتی ریاست جمهوری را به دست آورند.

براساس تازه‌ترین نظرسنجی‌ها فاصله میان دو رقیب انتخاباتی آمریکا با برتری دموکرات‌ها، به ۸ درصد رسیده است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا در این نظرسنجی که اول تا چهارم اوت برگزار شده توانسته حمایت ۵۰ درصد شرکت کنندگان را کسب کند.

این در حالی است که رقیب حمهوری خواه وی دونالد ترامپ با فاصله‌ای ۸ درصدی ۴۲ درصد این آرا را به خود اختصاص داده است.

 این پیشروی را بیشتر از آنکه بتوان ناشی از وحدت جبهه دموکرات در قبال جبهه جمهوری خواه نامید، باید مرهون گاف‌های متعدد و ناامید کننده ترامپ دانست.

کلینتون و نامزد سمت معاونتش “تیم کین” در کنوانسیون ملی دموکرات‌ها ۲۵ تا ۲۸ ژوئیه توانستند کاندیداتوری این حزب در انتخابات آتی ریاست جمهوری را به دست آورند.

ترامپ که در کنوانسیون ملی جمهوری خواهان توانست این عنوان را از آن خود کند اما از گاف‌های متعدد سیاسی که می‌دهد بسیار ضربه خورده است. یکی از این گاف‌ها درخواست از روسیه برای یافتن و انتشار ایمیل‌هایی است که کلینتون با استفاده از سرور شخصی خود اقدام به ارسال و دریافت آنها کرده است.

ترامپ هم‌چنین خانواده سرباز مسلمان آمریکایی را که در عراق کشته شد به شدت ناراحت کرد.

با این حال این نظرسنجی هم‌چنین نشان داده است که مردم آمریکا از کاندیداتوری هر دوی این افراد و رسیدن آنها به مرحله نهایی انتخابات ناخرسند هستند.

ترامپ که به دنبال افزایش آرای خد در نظرسنجی‌ها است روز جمعه رویه معمول خود را تغییر داد و با تایید “پل راین” رییس مجلس نمایندگان، خواهان اتحاد جمهوری خواهان و همکاری با تمامی سران حزب شد؛ سرانی که وی بیشتر آنها را شخصیت‌هایی ناکارآمد توصیف کرده است.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =