فقط ۲۰ شعبه کاسپین مجوز فعالیت دارند + اسامی

کاسپین

با تصمیمات اخیری که در رابطه با موسسه اعتباری کاسپین گرفته شد وارد مرحله جدیدی می‌شود. اکنون با صدور مجوز برای ۲۰ شعبه از این موسسه، مشتریان و همچنین سپرده‌گذاران تعاونی‌های زیرمجموعه آن برای تعیین تکلیف شرایط خود فقط باید به این شعب مراجعه کنند، درغیر این صورت بانک مرکزی مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

به گزارش ایسنا، بعد از چند ماه سرانجام نقل و انتقال اموال و دارایی عمده تعاونی‌های زیرمجموعه موسسه کاسپین به آن پایان یافته و مرحله‌ جدیدی از تعیین تکلیف سپرده‌گذاران تعاونی‌های این موسسه آغاز شد. فرشتگان، الزهراء، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، عام کشاورزان مازندران، حسنات، پیوند، بدر توس و امید جلین هشت تعاونی بودند که در پایان سال ۱۳۹۴ تحت مجموعه کاسپین قرار گرفتند.

این موسسه مجوز فعالیت را دریافت کرد تا بتواند با نقل و انتقال کامل دارایی‌های ارزیابی شده تعاونی‌های تعیین شده فعالیت خود را شکل دهد، با این حال طولی نکشید که برخی شعب به دلیل دستور یک دادستانی تابلوهای خود را به کاسپین تغییر دادند در حالی که برخلاف توافق اولیه انجام شده و خود موجب شد تا در جریان تجمعات ماه‌های اخیر این موسسه، کاسپین باشد که مورد اعتراض قرار گیرد در حالی که سپرده‌گذاران مربوط به تعاونی‌های منحله زیرمجموعه کاسپین بوده و عمدتا به تعاونی فرشتگان اختصاص داشتند.

از این‌ رو همان طور که رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد از زمانی موسسه کاسپین موظف به رسیدگی به امور سپرده‌گذاران خواهد بود که تمامی اموال و املاک ارزیابی شده تعاونی‌ها به این موسسه منتقل شده و آنگاه کاسپین در شعب تحت عنوان خود مسئول رسیدگی به سپرده‌گذاران خواهد بود و از آن پس بانک مرکزی در مقابل اقدامات این موسسه متعهد می‌شود.

اما با اطلاعیه اخیر بانک مرکزی اعلام شد که به زودی سپرده‌گذاران تعاونی فرشتگان که عمده سپرده‌گذاران را تشکیل می‌دهند می‌توانند با مراجعه به شعب کاسپین وضعیت خود را مشخص کنند.

براین اساس با اولویت‌ بندی انجام شده تعیین تکلیف سپرده‌گذاران تا سقف ۱۰ میلیون تومان فرشتگان در دستور کار قرار گرفته و با انجام این فرآیند حدود ۸۷ درصد آنها دارای وضعیت مشخص خواهد شد. البته تصمیم با خودشان است که وجوه خود را در موسسه دارای مجوز کاسپین قرار دهند و یا آن را خارج کنند.

در حالی حدود ۳۹۷ هزار و ۳۹۲ نفر از سپرده‌گذاران فرشتگان تعیین تکلیف می‌شوند که این افراد باید فقط به شعب اعلامی کاسپین که دارای مجوز بانک مرکزی است مراجعه کنند. به عبارتی در حال حاضر فقط ۲۰ شعبه کاسپین با نظارت بانک مرکزی فعالیت می‌کند و مشتریان جدید این موسسه و سپرده‌گذاران تعاونی‌های زیرمجموعه نباید به سایر شعب مراجعه‌ای داشته باشند در غیر این صورت تعهدی در برابر آنها وجود ندارد، چرا که مربوط به تعاونی‌های منحله هستند.

در حال حاضر مجوز شش شعبه برای تهران و ۱۴ شعبه در شهرستان‌ها صادر شده است. ظاهرا از شب گذشته تغییر تابلوی شعب مجاز آغاز شده است.

آنطور که محمدرضا تابش-عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار –  با اشاره به  مصوبه روز گذشته این شورا اعلام کرده است، پرداختی به سپرده‌گذاران کوچک کاسپین از روز پنج‌شنبه(فردا) آغاز خواهد شد.

اسامی ۲۰ شعبه مجاز موسسه کاسپین

شعبهنشانیشعبهنشانی
مرکزیتهران، آرژانتین، خ الوند، پلاک ۱۹کرمانکرمان، میدان بسیج، ضلع غربی، ابتدای خیابان فلسطین
سهروندی جنوبیتهران، خ مطهری، خ سهرودی جنوبی، پایین‌تر از چهارراه ملایری‌پور، خ امین‌زاده، پلاک ۲۴ساریساری، میدان امام خمینی، ابتدای بلوار پاسداران
دروازه دولتتهران، خ انقلاب، نبش کوچه شهید کریمی، پلاک ۴۹۵آملآمل، خ امام خمینی، بین خ ۱۶ و ۱۸ پلاک ۲۰۷
کوی نصرتهران، خ کوی نصر، نبش خ بیستم، پلاک ۲۰اردبیلاردبیل، میدان شریعتی، پلاک ۳۳۶
سعادت‌آبادتهران، میدان کاج، خ سرو شرقی، بین خ مجد و بهزاد، پلاک ۱۲۷رشترشت، خ امام خمینی، جنب میدان دکتر حشمت، پلاک ۲۹۶
پامچالمشهد، بلوار سجاد، بین خ سجاد ۱۴ و ۱۶، پلاک ۱۲۰اصفهاناصفهان، خ بزرگمهر، خ بهمن، مجتمع امیرکبیر
دانشمشهد، بلوار معلم، بین معلم ۴۲ و ۴۴، پلاک ۱۱۲۸تبریزتبریز، چهارراه عباسی، پلاک ۹۱۷
وکیل آبادمشهد، بلوار وکیل آباد، وکیل آباد ۱۳، نبش خ سروش، پلاک ۳زاهدانزاهدان، خ بهشتی، حدفاصل خ بهشتی ۱۷ و ۱۹، پلاک ۴
گرگانگرگان، خ ولیعصر، بین عدالت ۸ و ۴بیرجندبیرجند، خ معلم، نبش خ معلم ۳۵ پلاک ۶
یزدیزد، بلوار جمهوری اسلامی، نبش کوچه مولویکرمانشاهکرمانشاه، چهارراه مدرس، نبش کوچه پزشکان، پلاک ۲۱۸۹

انتهای پیام  

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 20 =