مشارکت مردم خراسان رضوی در سرشماری اینترنتی ۲۹ درصد است

سرشماری

معاون آمار برنامه و بودجه خراسان رضوی گفت: میزان مشارکت مردم خراسان رضوی در سرشماری اینترنتی ۲۹ درصد است.

مجید نعیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: شهرستان‌های جغتای با ۷۱ درصد، بردسکن با ۷۰.۵ درصد و خلیل آباد با ۶۸.۶ درصد میزان مشارکت مردم در سرشماری اینترنتی رتبه‌های نخست تا سوم استان را به خود اختصاص  داده‌اند.

وی بیان کرد: در میان شهرستان‌های استان مشهد رتبه ۲۵ را به خود اختصاص داده و میزان مشارکت مردم در سرشماری به صورت اینترنتی در این شهر ۲۴ درصد و معادل ۲۶۹ هزار و ۲۴۱ خانوار بوده است.

قائم مقام مدیر سرشماری در خراسان رضوی با بیان اینکه در چند روز اخیر میزان مشارکت مردم استان در سرشماری اینترنتی افزایش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: هم اکنون خراسان رضوی در کشور جایگاه ۲۶ کشور قرار داشته و تا روز ۲۸ مهر ماه ۵۹۲ هزار و ۷۷۹ خانوار خراسان رضوی که ۲۹ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند در این امر شرکت داشته‌اند.

نعیمی بیان کرد: در حالی‌که خراسان رضوی رتبه ۲۶ کشور را دارد سایر استان‌های بزرگ کشور مانند تهران رتبه ۲۳، اصفهان رتبه ۱۸ و فارس رتبه ۹ را در سرشماری اینترنتی به خود اختصاص داده‌اند.

وی تأکید کرد: امید می‌رود در زمان باقیمانده از سرشماری اینترنتی یعنی تا فردا ساعت ۲۴ تعداد خانوارهای مشارکت کننده در این رویداد افزایش بیشتری داشته باشد.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − پنج =