مشهد|”بامبو و بونسای” همچنان به صورت قاچاق وارد خراسان‌رضوی می‌شوند

نمایشگاه گل و گیاه در کرمان

مهدی سمنگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: متأسفانه همچنان با وجود تمام تأکیداتی که از طرف تولیدکنندگان وجود دارد، گل و گیاهان زینتی هنوز هم به داخل استان خراسان رضوی قاچاق می‌شود.

وی بیان کرد: هم اکنون مهم‌ترین انواع گل و گیاه قاچاقی که به وفور در خراسان رضوی یافت می‌شود، “بامبو و بونسای” هستند که با وجود ممنوعیت واردات هنوز هم در بازار هستند.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه خراسان رضوی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق باید به دست تولیدکنندگان باشد، خاطرنشان کرد: هم اکنون برای مبارزه با قاچاق از کارشناسان اتحادیه‌های توزیع‌کننده استفاده می‌شود و این افراد آن گونه که باید در امر تشخیص تخصص نداشته و نمی‌تواند به طور کامل مبارزه در سطح توزیع را انجام دهد.

سمنگانی تأکید کرد: ورود گیاهان به صورت قاچاق به ویژه این دسته از گیاهان که از کشورهای جنوب شرقی آسیا صورت می‌گیرد می‌تواند مشکلات زیادی را برای گلخانه‌داران و یا حتی پوشش گیاهی ایجاد کند چراکه آفاتی در آنها وجود دارد که می‌توان سایر گیاهان را با مشکل مواجه کند.

وی خاطرنشان کرد: قاچاق گل و گیاه سبب می‌شود که تولیدکنندگان داخلی که با هزینه بالا تولید انجام می‌دهند نتوانند محصولات خود را به فروش برسانند.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =