مشهدی‌ها از ابتدای دی‌ماه تنها ۲ روز “هوای پاک” داشته‌اند

آلودگی هوای مشهد

محمد پذیرا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: از ابتدای شب گذشته روند آلودگی هوا در مشهد افزایشی بوده و از نیمه شب تا نیم ساعت قبل روند آلودگی هوا کاهشی بوده و از شاخص از عدد ۱۱۵ در حال کاهش است.

پذیرا بیان کرد: این آب و هوا در حال حاضر مختص کلانشهرها است اما برخی اطلاع‌رسانی‌ها نیاز است؛ از صبح امروز تمامی گشتی‌های ما در سطح شهر فعال هستند تا اطلاع رسانی لازم صورت گیرد و از برخی فعالیت‌ها جلوگیری شود.

مدیر محیط زیست شهرداری مشهد گفت: کاهش آلودگی هوا باید تبدیل به دغدغه اصلی مردم شود؛ برخی آتش سوزی‌ها در سطح شهر نیز میزان و ضریب آلودگی هوا را افزایش داده است و در روزی که تعطیل می‌کنیم نیز میزان آلودگی هوا باید کاهش یابد.

پذیرا خاطرنشان کرد: از ابتدای دی ماه امسال در مشهد مقدس فقط دو روز هوای پاک داشتیم، ۱۳ روز نیز هوا ناسالم بوده و بقیه روزها هوا سالم بوده است.

وی بیان کرد: زیرساخت‌های لازم برای کاهش آلودگی هوا در مشهد باید فراهم شود؛ از سوی دیگر باید در فصل زمستان مردم و بخش خصوصی به سمت کاهش مصرف بروند و تمامی این موارد به یکدیگر مانند زنجیره وابسته هستند. از سوی دیگر باید نگاه کلانی به مشهد صورت بگیرد و اگر مشهد مانند بقیه شهرها باشد در این صورت تفاوتی در هوای مشهد ایجاد نمی‌شود.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + هشت =