مهاجری: خدا نگذرد از آنهایی که پدیده را به این روز انداختند/ شرمندگی بازیکنانم نبود در نیم‌فصل رفته بودم!

رضا مهاجری

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، رضا مهاجری پس از شکست ۳ بر صفر پدیده خراسان مقابل تراکتورسازی، اظهار داشت: چه کار باید بکنیم؟ اول به تیم تراکتورسازی تبریک می‌گویم. آنها زور و توانش را داشتند و بازی را بردند. خدا نگذرد از کسانی که پدیده را به این روز انداختند. تیمی که داشت سهمیه می‌گرفت، تیمی که داشت خودش را پیدا می‌کرد و برای اولین بار در فوتبال خراسان شکل می‌گرفت، به این روز انداختند. من دوست داشتم بازی را ببرم و صحبت کنم، اما متأسفانه عوامل متعددی دست به دست هم دادند که ما به این روز بیفتیم.

وی در ادامه افزود: ۱۱ شب با بازیکن من صحبت می‌کنند که مشکلات مالی در حال حل شدن است. با این حال امروز به رغم همه مشکلات از دقیقه ۱۲ به بازی مسلط شدیم و بازی را کنترل کردیم. در دقیقه ۱۶ بازی که فیلم آن هم موجود است، گلر آنها با چه شدتی روی بازیکن ما می‌آید. او باید اخراج شود که نمی‌شود، بعد بازیکن من با دو خطا دو کارت می‌گیرد و اخراج می‌شود؛ این می‌شود تبعیض! من هیچ موقع برای داوری بحث نکردم، اما شما ببینید ما چه شرایطی داریم.

سرمربی تیم پدیده که به شدت از داور انتقاد می‌کرد، ادامه داد: در این فشار، بی‌انگیزگی بازیکن، کسر شش امتیاز، جدایی بازیکنان و مشکلات مالی؛ من شانه خالی نمی‌کنم و ایستاده‌ام، اما باید ببینیم با چه چیزهایی مبارزه می‌کنیم. در دقیقه ۱۵ آن اتفاق می‌افتد، داور راحت از کنارش می‌گذرد. پنالتی قاضی به این واضحی گرفته نمی‌شود. امیدوارم کارشناسان داوری برای یک کارشناسی یا نظارت گرفتن، اینها را توجیه نکنند.

مهاجری با اشاره به ناداوری‌های انجام شده در حق این تیم در هفته‌های گذشته، خاطرنشان کرد: در بازی مقابل استقلال، پنالتی که پنالتی نبود را پنالتی گرفتند. روی چیزی که بحث می‌شود، تکرار پنالتی است. این برای ما درد است. بازی قبل‌تر با استقلال خوزستان؛ روی قاسمی‌نژاد پنالتی می‌شود، اما نمی‌گیرند. فرق ما با دیگران مگر چیست؟ ما چطور و کجا باید مبارزه کنیم؟ چه کسی باید مبارزه کند؟ هوادار تیم من خیلی شعور دارد. این همه مشکلات بود، اما کوچک‌ترین توهینی به داور نکردند. من دیگر چه باید بگویم؟ در همین بازی داور دوگانگی دارد. ما چه‌کار کنیم؟ این همه مشکل روی سر ما آورده شده، چطور می‌توانیم بلند شویم؟ ما تلاش‌مان را می‌کنیم و روزی ۱۰ ساعت جلسه می‌گذاریم، اما زورمان به یکسری از قضایا نمی‌رسد. صحنه‌های این بازی را ببینید و خودتان قضاوت کنید.

وی یادآور شد: بازیکن من چطور اخراج شد؟ روی چه خطایی اخراج شد؟ گناه باخت و عواقب آن متوجه من است. مرادمند ما با همان دلایلی اخراج شد که دروازه‌بان حریف اخراج نشد! بازیکن ما اخراج شده،‌ خطای دروازه‌بان حریف گرفته نشده، پنالتی ما دیده نمی‌شود، ضربه خطا را جلوتر می‌آورند و  این می‌شود اختلاف دو تیم، آنهم برای تیمی که هزار مریضی دارد! پدرمان در می‌آید تا ۱۱ شب با بازیکن صحبت می‌کنیم، خطا می‌شود داور ضربه آزاد می‌گیرد، بعد کمک داور آفساید اعلام می‌کند،‌ مگر قاضی در جریان بازی تأثیر داشته که آفساید او اعلام شده است؟

سرمربی تیم فوتبال پدیده خراسان درباره اینکه به نظر می‌رسد بازیکنان پدیده بی‌انگیزه شده‌اند، گفت: حداقل خطا را که می‌بینید هشت متر جلوتر می‌آورند یا این هم قابل تشخیص نیست؟ قبول دارم بازیکنان ما انگیزه نداشتند، بچه‌های ما بی‌انگیزه شده‌اند، وقتی شما هم شب نگاه کنید چهارم جدول هستید و صبح ببینید دهم هستید، بی‌انگیزه می‌شوید. چطور می‌خواهید ایجاد انگیزه کنید؟  چه احساسی در شما ایجاد می‌شود؟ بعد از آن باید بجنگید تا ایجاد انگیزه کنید.

مهاجری در ادامه با انتقاد شدید از شرایط تیمش تصریح کرد: ما الان سه بازیکن جدید اضافه کرده‌ایم و یک تومان به این‌بازیکنان پول نداده‌ایم. بقیه بازیکنان هم ۱۵ تا ۲۰ درصد پول گرفته‌اند. ما یا باید بمانیم کار کنیم و یا باید بگوییم خداحافظ؟! من اگر شرمندگی بازیکنانم نبود در نیم‌فصل رفته بودم. در نیم‌فصل پیشنهاد داشتم، اما ماندم. ما باید از فوتبال لذت ببریم، اما هیچ لذتی نمی‌بریم. شما بیایید ببینید با چه سختی ما سر تمرین می‌رویم. باخت برای من مربی است و نمی‌خواهم شکست را توجیه کنم، اما همین بازیکنان بودند که در نیم‌فصل اول کار کردند و این امتیازات را به دست آوردند.

وی با اشاره به شرایط بازیکنانش گفت: اکبر صادقی یکی از تأثیرگذارترین بازیکنان ما در نیم‌فصل اول بود، اما به ذوب‌آهن رفت. برای خلعتبری چه اتفاقاتی اُفتاد؟ حسین مرادمند‌ چه شده است؟ معین عباسیان اصلاً مرده‌ است. من چرا باید این بازیکن را بیرون بگذارم؟ معینی که تأثیرگذارترین بازیکن ما بود، اما وقتی ذهنش‌ خراب است من باید چه کار بکنم؟ اگر آسیب ببیند چه کار باید بکنیم؟ ما ۵۰ تومان نداشتیم که اکبر ایمانی را نگه داریم. خودتان می‌دانید اکبر ایمانی یک بازیکن محکم برای تیم ما بود. او جزو تأثیرگذارترین بازیکنان ما بود. یک بار باید این حرف‌ها زده شود دیگر.

سرمربی تیم فوتبال پدیده خراسان یادآور شد: خداشاهده می‌خواستم بعد از بازی با استقلال استعفا بدهم اما اجازه ندادند، چون تجربه هم می‌گوید من نمی‌توانم معجزه کنم, من چه کار می‌توانم بکنم؟ هفت سال که دارم کار می‌کنم و کارنامه من را همه می‌دانند. آدمی هم نیستم که بخواهم شانه خالی کنم. با جان دل کار می‌کنم، اما دیگر از دست من کاری بر نمی‌آید. الان هم باید بیایند و کمک کنند. به نظرم هنوز هم دیر نشده است. حداقل از اعتبار و آبروی‌مان دفاع کنیم.

مهاجری با اشاره به مشکلات مالی پدیده، خاطرنشان کرد: بعد از اردوی کیش، بنا بود که پول به بچه‌ها تزریق شود، اما مدام «امروز، فردا – امروز، فردا». من باید کار فنی کنم، اما ولله همه ذهن من درگیر رفع و رجوع مسائل دیگر است. بازیکن می‌گوید چکم به‌خاطر ۳۰ میلیون تومان برگشت خورده و تمام حساب‌هایم هم بسته شدند. من این بازیکن را چه‌کار کنم؟ باید تکلیف ما را مشخص کنند، این بازیکن گناه دارد. بچه‌هایی که از سال گذشته بودند، ۱۵ تا ۲۰ درصد پول گرفتند، اما آنهایی که جدید آمدند، بین ۳۵ تا ۴۰ درصد از مبالغ قراردادشان را گرفته‌اند.

وی ادامه داد: یک وکیل بود که گفت من تضمین می‌کنم اگر شما پول بدهید، من شش امتیاز را برمی‌گردانم، چون استدلال‌های ما استدلال‌های موجهی بوده، اما «کو؟!» در نیم‌فصل شش بازیکن‌مان را تیم‌های دیگر می‌خواست، بیچاره‌ها نرفتند. قاضی را استقلال می‌خواست، خلعتبری را ذوب‌آهن می‌خواست، جای دیگر به‌دنبال خانزاده بود. بدبخت سپاهانی‌ها دو سه بار برای شهاب گردان با من جلسه گذاشتند، اما خود بازیکن گفت به خاطر مهاجری در پدیده می‌مانم. من چطور در روی این بازیکن نگاه کنم؟ بازیکن یک آسیبی ببیند، چه کسی می‌خواهد جواب بدهد؟ چون باختیم، این من را اذیت می‌کند. مشکلات حل نشود، نمی‌توان یک تنه معجزه کرد. چطور باید به بازیکن انگیزه بدهیم؟ شما (خبرنگاران) سه ماه حقوق نگیرید چه‌کار می‌کنید؟ ان‌شاءالله که خیر باشد.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 7 =