نخستین باران پاییزی میهمان خراسان رضوی شد

بارش‌های پاییزی نه تنها به هوا و زمین رنگ و بوی خاص می‌دهد بلکه مردم را نیز از خانه‌ها بیرون می‌کشد.

به گزارش خبرگزای تسنیم از مشهد مقدس، سرانجام پس از ماه‌ها خشکی و عدم بارندگی، طی دیروز و امروز ابتدا نواحی غربی خراسان رضوی و سپس امروز نواحی مرکزی و شرقی‌تر استان به ویژه مشهد بعد از بارش باران دارای هوایی لطیف و البته سرد شده است.

یحیی قاینی پور؛ رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی در گفت‌و‌گو باخبرنگار تسنیم با اشاره به میزان بارندگی‌ها در نواحی مختلف استان اظهار داشت:  بارش‌های رگباری همراه با وزش باد و رعد و برق در شهرستان‌های سرخس، قوچان، سبزوار، چناران، مشهد، نیشابور، تربت‌حیدریه، درگز، تایباد، جغتای و کلات گزارش شده است.

وی افزود: بیشترین بارندگی در این مدت با حدود چهار میلیمتر در شهرستان سرخس رخ داده و میزان بارش در مشهد نیز کمتر از یک میلیمتر بوده است.

رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی در ادامه خاطرنشان کرد: از امروز به تدریج شاهد کاهش ابر در مناطق مختلف استان خراسان رضوی خواهیم بود و روند کاهشی دما در این استان تا فردا ادامه دارد و طی این مدت آسمان صاف و جو آرام و پایدار در استان پیش‌بینی شده است. 

قاینی پور تصریح کرد: از اواخر امشب و صبح فردا پدیده  مه‌گرفتگی در نواحی مستعد و سردسیر  استان خراسان رضوی روی خواهد داد. 

وی با اشاره به روند کاهش دما در استان خراسان رضوی طی روزهای اخیر افزود: بیشینه دمای هوای امروز مشهد ۲۰ درجه سلسیوس پیش‌بینی شده است که نسبت به روز یکشنبه هفته جاری هفت درجه کاهش دارد و از فردا شاهد افزایش چند درجه‌ای دما در این استان خواهیم بود.

رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی ادامه داد: کمینه دمای هوای امشب در مناطق سردسیر استان به صفر و زیر صفر می‌رسد و در مشهد چهار درجه سلسیوس پیش‌بینی شده است که نسبت به شب گذشته ۶ درجه کاهش دارد.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + یازده =