نوبخت: دولت گندم داخلی را گرانتر از محصول خارجی آن قیمت گذاری کرده است

 

  اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی , نوبخت

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت برای حمایت از گندم کاران داخلی این محصول را گرانتر از گندم وارداتی قیمت گذاری کرده است و با توجه به همکاری مجلس و تامین منابع مالی، بزودی مطالبات همه گندم کاران پرداخت می شود.

به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت که از روز شنبه در سفر۲ روزه وارد خراسان شمالی شد، شنبه شب با حضور در برنامه تلویزیونی شب های اترک ، گزارشی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید ارائه کرد و از تمهیدات دولت یازدهم برای رشد و رونق اقتصادی سخن گفت.

وی همچنین به رکوردشکنی بخش کشاورزی و افزایش خرید گندم در کشور از چهار میلیون و ۲۰۰هزار تن در سه سال قبل به رقم ۱۱میلیون تن در سال جاری اشاره کرد.

نوبخت شاخص سرمایه انسانی خراسان شمالی را مطلوب ارزیابی کرد و ضمن یادآوری مهم ترین مصوبات دولت برای توسعه این استان و برخی طرح های زیربنایی، تصریح کرد: دولت در این راستا توجه بیشتری به مباحث آمایش سرزمین خواهد داشت و برای اولویت سنجی و تدوین برنامه های توسعه از همکاری نخبگان بیشتر سود خواهد جست.

وی با افزودن اینکه امسال سهم مناسبی از اعتبارات ماده۱۸۰ به خراسان شمالی اختصاص خواهد یافت، به تدابیر اتخاذ شده برای حمایت از بنگاه های تولیدی اشاره و خاطرنشان کرد: برای این منظور ۱۶۰هزار میلیارد ریال پیش بینی شده تا به هفت هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی پرداخت شود و با فعال شدن این واحدها تا پایان سال برای ۱۵۰هزار جوان جویای کار، شغل ایجاد شود.

وی در ارتباط با خروج بنگاه های اقتصادی کوچک از رکود نیز گفت: خراسان شمالی سهم خوبی از اعتبارات ۹۰هزار میلیارد ریالی توازن منطقه ای برای ماده ۱۸۰ دارد از سوی دیگر تسهیلات باید برای بخش کشاورزی ارزان تر باشد که امیدواریم با پرداخت این تسهیلات شاهد تحول در بخش بنگاه های زود بازده باشیم.

سخنگوی دولت تصریح کرد: از محل اعتبارات بودجه استانی، اعتبارات توازن منطقه ای ماده ۱۸۰ واعتبارات سفر رییس جمهور می توان برای تکمیل پروژه های نیمه تمام در استانها هزینه کرد.

نوبخت در ارتباط با حمایت از کالاهای داخلی نیز اظهار داشت: برای حمایت از کالاهای داخلی بسته مقابله با رکود اقتصادی موقت مطرح شد که با توجه به این بسته، کارت های اعتباری نیز تعریف شد که زمینه را برای تشویق خرید داخلی فراهم می کند.

وی همچنین خراسان شمالی را استانی ثروتمند و برخوردار عنوان کرد و گفت: این استان ظرفیت های خوبی در بخش های مختلف دارد که باید بدرستی از آن بهره گرفت.

نوبخت به موضوع آمایش سرزمین نیز اشاره کرد و افزود: برای اینکه بتوانیم بودجه خراسان شمالی برای سال ۹۶ را آماده کنیم باید شاخص ها مورد بازبینی قرار گیرد لذا کار کوتاه مدتی انجام شده اما شرط لازم آن ریل گذاری برای اهداف و شاخص هاست ،بنابراین برنامه ششم توسعه می تواند این ریل گذاری و اهداف را به سرانجام برساند.

به گزارش ایرنا، هفته دولت امسال ۶۰۲طرح عمرانی و زیربنایی با هزینه بیش از ۵۱۱۲میلیارد ریال در خراسان شمالی به بهره برداری رسید.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 6 =