هواشناسی ایران۹۸/۱۰/۲۲|بارش‌ها دوباره از شمالغرب آغاز می‌شود/ کاهش محسوس دما تا ۱۵ درجه

کارشناسان سازمان هواشناسی با درنظر گرفتن اطلاعات نقشه‌های ماهواره‌ای امروز یکشنبه ۹۸/۱۰/۲۲ پیش بینی کرده‌اند در ۲۴ ساعت آینده اغلب نقاط ایران آسمانی صاف تا قسمتی ابری همراه با کاهش محسوس دما را تجربه می‌کنند.

به گزارش گروهاستان‌هایخبرگزاری تسنیم، کارشناسان سازمان هواشناسی امروز یکشنبه ۹۸/۱۰/۲۲ با در نظر گرفتن اطلاعات موجود نقشه‌های ماهواره‌ای شرایط جوی کشور را برای ۲۴ ساعت آینده این‌گونه پیش‌بینی کرده‌اند که اغلب نقاط ایران امروز آسمانی صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد را تجربه می‌کنند این درحالی است که کاهش محسوس دما برای بیشتر نقاط کشور ایجاد می‌شود و بعضا اختلاف درجه حرارت روز و شب به بیست درجه خواهد رسید.

🔹گرمترین و سردترین نقطه ایران: اطلاعات ارسال‌‌شده از ایستگاه‌های هواشناسی در شهرهای مختلف به سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز ۲۲ دی‌ماه ۹۸ جزیره ابوموسی با ۲۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین نقطه و شهرستان شهرکرد با ۱۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر سردترین نقطه کشور است.

🔹 وضعیت جوی استان‌ها: اطلاعات ماهواره‌ای از شرایط جوی کشور نشان می‌دهد امروز ۹۸/۱۰/۲۲ بیشتر نقاط کشورمان آسمانی صاف همراه با وزش باد  خواهند داشت؛ به این ترتیب شرایط جوی استان‌ها در ۲۴ ساعت آینده این گونه است؛

آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان رضوی، خراسان جنوبی ابری همراه با بارش پراکنده برف و باران که ارتفاعات بارش برف کاملا محسوس است. فارس، زنجان، کردستان صاف با ورزش باد که این روند با توجه به بارش‌های دو روز گذشته منجر به کاهش محسوس دما بعضا تا ۱۲ درجه خواهد شد. هرمزگان، کیش، قشم، قم وزش باد شدید باعث ایجاد گرد و غبار می‌شود که در نواحی ساحلی مواج شدن دریا پدیده غالب است. براساس پیش‌بینی کارشناسان سازمان هواشناسی سایر نقاط کشور امروز آسمانی صاف خواهند داشت اما با توجه به حرکت سامانه جدید بارشی از شمالغرب ایران به سمت کشور برآورد شده است از اواسط روز دوشنبه دوباره بارش‌ها از شمالغرب ایران آغاز شود که در برخی نقاط سردسیر بارش برف قابل توجه است.

🔹وضعیت جوی پایتخت: کارشناسان سازمان هواشناسی آسمان پایتخت را امروز یکشنبه ۲۲ دی‌ماه ۹۸ صاف همراه با وزش باد پیش‌بینی کرده‌اند، این درحالی است که تهرانی‌ها با توجه به شرایط جوی امروز در گرمترین ساعت ۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و در خنک‌ترین ساعت هم  ۲ درجه سانتی‌گراد زیر صفر را تجربه می‌کنند.

🔹وضعیت راه‌ها: کارشناسان اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با درنظر گرفتن اطلاعات امروز ۲۲ دی‌ماه سازمان هواشناسی و گزارش‌های دریافتی از ایستگاه‌های مستقر در سراسر مسیرهای مواصلاتی کشور اعلام کرده‌اند، اگرچه برخی نقاط کوهستانی شاهد بارش شدید برف و باران بوده‌اند اما با تلاش ماموران اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیشتر محورهای مواصلاتی اصلی کشور امروز باز و تردد در آنها ادامه دارد. کارشناسان این سازمان توصیه می‌کنند رانندگان بهتر است قبل از حرکت با استفاده از اطلاعات سامانه ترافیک جاده‌ای www.141.ir یا تلفن‌ گویای ۱۴۱  زمان و مسیر سفر خود را مدیریت کنند.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =