واکنش روحانی به اظهارات آملی لاریجانی

 

 

رییس جمهور در دیدار اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان این که رویکرد اصلی دولت آرامش در جامعه و ثبات اقتصادی است سخنان قبلی خود درباره پرونده بابک زنجانی را تکرار کرد و گفت :حق مردم است که بدانند اموالشان چگونه در اختیار بابک زنجانی قرار گرفته و این اموال الان کجاست؟
به گزارش ایرنا اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با حجت الاسلام حسن روحانی رییس‌ جمهور دیدار و گفت وگو کردند.در این جلسه که روز سه‌شنبه گذشته برگزارشد رییس و اعضای کمیسیون، نقطه نظرات خود را در خصوص مسائل مهم برنامه‌ریزی و مسائل اقتصادی کشور با رییس جمهور در میان گذاشتند.ارزیابی برنامه‌های پنج‌ساله کشور، تقدیر از تلاش‌های دولت در سیاست خارجی و پیشبرد برجام، ضرورت هماهنگی بیشتر وزرا، مدیریت بازار ارز، تشکر از اقدامات دولت در خدمت به ایثارگران، پیگیری مصوبه بدهی‌های بانکی، حمایت از دولت در مقابله با فساد اقتصادی و توجه بیشتر به توازن‌های منطقه‌ای و توسعه مناطق محروم در تخصیص امکانات، مهم‌ترین محورهای مورد تأکید نمایندگان مجلس بود.نمایندگان همچنین در خصوص مراحل بررسی و تصویب برنامه ششم در مجلس و بودجه سال ۹۶ که به مجلس تقدیم شده است، توضیحاتی را ارائه کردند.بر اساس این گزارش روحانی در این جلسه با تقدیر از همراهی‌های مجلس و دولت، گفت: از اهداف اصلی دولت در سه سال گذشته، ایجاد «آرامش» در جامعه و اقتصاد بوده است.
ایجاد ناآرامی و عمیق کردن شکاف‌ها در جامعه و فضای سیاسی کشور زیانبار است
وی افزود: ایجاد ناآرامی و عمیق کردن شکاف‌ها در جامعه و فضای سیاسی کشور زیانبار است. برای گسترش نشاط و تلاش در جامعه، لازم است مردم در اقتصاد و سیاست جامعه، آرامش و ثبات را ببینند و دولت تمام توان خود را مصروف آن کرده است که آرامش به اقتصاد کشور برگردد و فضای سیاسی جامعه از تنش و التهاب فاصله بگیرد.رییس جمهور ادامه داد: هدف دیگر دولت، «گشایش» در فضای اقتصادی و سیاسی جامعه و ارتباطات بین‌المللی بوده است که آثار آن در نشاط سیاسی و فرهنگی، شکوفایی و رشد اقتصادی نمایان شده است.
حق مردم است که بدانند اموالشان چگونه در اختیار بابک زنجانی قرار گرفته و این اموال الان کجاست؟
روحانی تأکید کرد: لازمه مشارکت مردم در فعالیت‌های اقتصادی و سیاسی جامعه «شفافیت اطلاعات» است. اگر مردم ببینند که آنچه به حقوق مردم مربوط می‌شود بدون ابهام و پرده‌پوشی به اطلاع آنها می‌رسد، با اعتماد و دلگرمی بیشتر، برای پیشرفت کشور و حمایت از نظام تلاش می‌کنند. وی گفت: اگر در موردی خیانت به بیت‌المال صورت گرفته است، باید به سوالات مردم پاسخ داده شود. روحانی افزود: در پرونده بابک زنجانی و همکارانش که حدود ۲٫۷ میلیارد دلار از بیت‌المال به یغما رفته – و اکنون با سود متعلقه به بیش از ۳٫۵ میلیارد دلار رسیده است – حق مردم است که بدانند در مورد این حجم عظیم از اموال متعلق به مردم چه کسانی و چگونه تصمیم گرفته‌اند و این حجم عظیم پول چگونه در اختیار یک فرد قرار گرفته و این اموال الان کجاست؟وی افزود: از آغاز کار دولت، وزارت نفت شاکی و پیگیر وصول این مطالبات بوده و وزارت اطلاعات پرونده را دنبال کرده است. موضع دولت همواره این بوده است که برای تکمیل پرونده رسیدگی، باید متهم در اختیار وزارت اطلاعات قرار می‌گرفت که با کسب همه اطلاعات، پیگیری لازم در همه ابعاد صورت می‌پذیرفت و زمینه برای اقدام سریع و قاطع قضایی فراهم می‌شد.
با فرافکنی و بی‌تدبیری، منافع مردم حراست نمی‌شود
رییس شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: افزایش اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی در کشور، نیازمند همکاری همه قوا و نهادهاست. با فرافکنی و بی‌تدبیری، منافع مردم حراست نمی‌شود و هر دستگاه باید در حیطه اختیارات و وظایف خود عمل کند و به افکار عمومی پاسخ دهد.وی گفت: قوه قضائیه هم در این زمینه مسئولیت بسیار سنگینی را بر دوش دارد و باید پاسخگو باشد.لازم است با حفظ آرامش و با همکاری و هماهنگی بیشتر قوا، از موانع و مشکلات عبور کرد و به مسائل اصلی مردم پرداخت.
توئیت های شب گذشته روحانی
هم چنین به گزارش ایرنا  رییس جمهور در توئیتر شخصی خود نوشت: دولت حاضر است با تشکیل سامانه ای تمام دخل و خرج و حساب هایش را روشن کند؛ در مقابل انتظار است قوه قضاییه نیز همه حساب های خود را روشن کند.وی در این توئیت افزود: هر دستگاه باید در حیطه اختیارات و وظایف خود عمل کند و به افکار عمومی پاسخگو باشد. با فرافکنی و بی تدبیری، منافع مردم حراست نمی شود.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 5 =