ورود سامانه بارشی جدید به کشور

 

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

ورودسامانه بارشی به غرب کشور از روزیکشنبه / ادامه بارشها تا سه شنبه

بر اساس تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی یک سامانه بارشی از اواخر روز یکشنبه به مرزهای غربی کشور نزدیک می شود و این بارشها تا سه شنبه ادامه دارد.

بر اساس تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی یک سامانه بارشی از اواخر روز یکشنبه به مرزهای غربی کشور نزدیک می شود و بارش باران و در مناطق مرتفع و سردسیر، بارش برف آغاز می شود.

در روز دوشنبه بارش، اکثر مناطق نیمه غربی کشور را در بر می گیرد و شدت بارندگی در استانهای غرب، جنوب غرب و دامنه های غربی زاگرس است و از شدت بارش این سامانه در روز سه شنبه کاسته می شود. همچنین بارش پراکنده در شمال، مرکز، جنوب و شرق کشور رخ خواهد داد.

بر این اساس وضعیت هوای استان های نیمه غربی کشور برای روزهای یکشنبه و دوشنبه به شرح زیر اعلام می گردد.

روز یکشنبه مورخ ۹۴/۰۹/۱۹ : از اواخر وقت در جنوب استان آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و کردستان بارش باران و برف پیش بینی می شود.

روز دو شنبه مورخ ۹۴/۰۹/۲۰ : استانهای خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، ایلام، لرستان، کرمانشاه بارش باران گاهی همراه با رعدوبرق در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف و در استان های کردستان، جنوب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی بارش باران و برف پیش بینی میشود.  از بعدازظهر این روز با شدت کمتر بارش در استان های همدان، مرکزی، اردبیل، گیلان، زنجان، قزوین، البرز، تهران،اصفهان، فارس رخ خواهد داد.

مطابق این وضعیت سازمان هواشناسی از مردم خواست با توجه به انتظار بارش برف در جاده های کوهستانی استان های یاد شده، ضمن برنامه ریزی زمان سفر اقدامات لازم برای تردد در این مسیرها به عمل آید.

 

منبع: مهر

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =