وظایف وزارت علوم و آموزش و پرورش در “مشهد ۲۰۱۷” هنوز مشخص نیست

جنتی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وظایف وزارت علوم و آموزش و پرورش برای رویداد “مشهد ۲۰۱۷” هنوز مشخص نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس سید علی جنتی ظهر امروز در جلسه ستاد هماهنگی مشهد ۲۰۱۷ که در دفتر استاندار خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: مصوبات دولت در مورد رویداد مشهد ۲۰۱۷ سبب شد که ساختارهای فعالیت و بودجه مربوط به رویداد مشهد ۲۰۱۷ مشخص شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه مشهد ۲۰۱۷ یک رویداد فرهنگی بوده و زمینه شناساندن فرهنگ چند هزار ساله خراسانی را فراهم می‌کند و در همین راستا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سعی بر این دارد که این واقعه با شکوه تمام برگزار شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دعوت از افراد سرشناس دنیای اسلام به رویداد مشهد ۲۰۱۷ را یک الزام دانست و خاطرنشان کرد: برنامه‌های اولویت دار این رویداد باید شامل تمام ظرفیت‌های قرآنی، چاپ، نشر، شعر و هنرهای نمایشی در قالب سینما بوده و استفاده از کمترین امکانات برای گرفتن حداکثر نتیجه باید در دستور کار قرار گیرد.

جنتی با تأکید بر لزوم مشخص شدن وظایف تمام دستگاه‌ها برای رویداد مشهد ۲۰۱۷، بیان کرد: تقریبا اکثر دستگاه‌ها نقش خود را در این بخش مشخص کرده‌اند اما هنوز وزارت علوم و آموزش و پرورش وظایف خود را اعلام نکرده‌اند.

وی  با اشاره به لزوم همکاری تمام بخش‌ها برای برگزاری مشهد ۲۰۱۷، تصریح کرد: باید از امکانات وزارت دفاع برای این موضوع استفاده کرده و همچنین وزارت تعاون، شرکت‌های پتروشیمی، معاونت علمی و فناوری و اجرایی رئیس جمهوری توان همکاری در ۲ بخش دانش بنیان و اجرایی-اقتصادی را دارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: دستگاه‌های دست اندر کار مشهد ۲۰۱۷ باید در صورتی که اعتباراتی بیش از اعتبار مصوب شده نیاز داشتند باید اعلام کنند تا براساس توان هماهنگی‌های لازم برای سازمان برنامه و بودجه انجام شده و بودجه مورد نیاز تأمین شود.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =