۲۵۰ رشته ورزشی بومی و محلی خراسان‌رضوی به ثبت رسیده است

بازی های بومی و محلی در شیرود - مازندران

رئیس هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی گفت: در خراسان ۶۰۰ رشته ورزشی شناسایی شده که این رشته‌ها ریشه در تاریخ منطقه داشته و تاکنون ۲۵۰ رشته ورزشی بومی و محلی توسط خراسان‌رضوی به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد‌مقدس، محمدرضا خوش‌باطن ظهر امروز در نشستی خبری اظهار داشت: تعداد شهرستان‌های فعال در حال حاضر در هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی خراسان‌رضوی ۲۸ شهرستان است.

وی تصریح کرد: علاوه بر اینکه این تعداد شهرستان در استان فعال بوده ۷۰ بخش روستایی نیز تجهیز شده و فعالیت می‌کنند و شاهد برگزاری مسابقات مختلف ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی و جشنواره‌های مختلف در شهرستان‌ها، بخش‌ها و روستاها هستیم.

رئیس هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی گفت: برخی از نقاط استان به‌ویژه مناطق مرزی با محرومیت‌های امکانات ورزشی روبه‌رو هستیم که حتی برای یک توپ والیبال هم می‌تواند گره ورزش آنجا را باز کند در همین راستا استانداری خراسان‌رضوی و اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌رضوی حمایت‌هایی از ما انجام داده‌اند اما هنوز خبری از ورود سایر دستگاه‌ها نیست.

خوش‌باطن با بیان اینکه در ۱۷ رشته ورزشی به صورت رسمی مسابقات لیگ و کشوری توسط فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی برگزار می‌شود، بیان کرد: در خراسان ۶۰۰ رشته ورزشی شناسایی شده که این رشته‌ها ریشه در تاریخ منطقه داشته و تاکنون ۲۵۰ رشته ورزشی بومی و محلی توسط خراسان‌رضوی به ثبت رسیده است.

وی تصریح کرد: تعداد ورزشکاران سازمان‌یافته در خراسان‌رضوی بیش از ۱۰۱ هزار نفر در بخش آقایان و ۵۷ هزار نفر در بخش بانوان است. از جمله فعالیت‌های انجام شده در ۹ ماهه ابتدایی امسال برگزاری ۳ دوره المپیاد خانوادگی، برگزاری المپیاد بازی‌های کلاسیک در روستا‌ها و اعزام به مسابقات کشوری بوده است.

رئیس هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی گفت: از دیگر برنامه‌های اجرا شده، ۳ دوره مسابقات کشتی با چوخه کشوری و ۲۰ دوره مسابقات کشتی باچوخه اشاره کرد.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 7 =