۶۴ میلیاردتومان از منابع صندوق امید به خراسان‌رضوی اختصاص یافت‌

علی رسولیان

مدیر دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری خراسان‌رضوی گفت: ۶۴ میلیارد تومان از منابع صندوق کارآفرینان امید به خراسان رضوی اختصاص یافت.

علی رسولیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: از محل این منابع ۷۰۵۳ فقره تسهیلات پرداخت شده که ۲۲۸۱ فقره آن در قالب طرحهای اشتغال به مبلغ ۴۵ میلیارد تومان بوده است.

وی بیان کرد: همچنین از محل همین منابع ۴۴۴۷ فقره وام ازدواج به مبلغ ۱۵ میلیارد تومان و ۳۲۵ فقره تسهیلات نیز به مبلغ ۳۹۵ میلیون ریال به صورت متفرقه پرداخت شده که ۲۹۰۰ فرصت شغلی از محل این منابع این صندوق در استان ایجاد شده است.

وی با اشاره به تصویب ۱۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الاحسنه برای خوداشتغالی در سال ۹۴، بیان کرد: این میزان تماما جذب شده اما برای سال جدید هنوز ابلاغی در این حوزه صورت نگرفته است.

مدیر دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری خراسان رضوی ادامه داد: در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه از ابتدای سال تا کنون ۱۰۲ میلیارد تومان تهسیلات برای ازدواج پرداخت شده که برای افراد ثبت نام کرده  از قبل و با مبلغ ۳ میلیون تومان بوده است.

رسولیان بیان کرد: تسهیلات ازدواج ۱۰ میلیون تومانی از ابتدای مرداد ماه آغاز شده و برای پرداخت آن محدودیتی وجود ندارد و متقاضیان باید در سامانه مربوط به این امر ثبت نام کرده و منتظر اعلام نوبت خود باشند.

وی با اشاره به عزم مسئولان خراسان‌رضوی برای رفع بیکاری خاطرنشان کرد: در این حوزه قول مساعد ریاست بانک مرکزی را گرفته‌ایم که برای اعطای تسهیلات به طرح‌هایی با توجیه اقتصادی بانک‌ها تسهیلات مناسب را در اختیار قرار داده و در غیر اینصورت از سوی مرکز با آنها برخورد شود.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =