۷۰ میلیارد تومان اعتبار مکانیزاسیون در خراسان رضوی مصوب شد

مکانیزاسیون کشاورزی/ث

معاون اعتبارات بانک کشاورزی خراسان رضوی گفت: ۶۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار تا تاریخ ۴ مهرماه امسال برای مکانیزاسیون در خراسان رضوی مصوب شده است.

رضا شاهین فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: تا تاریخ چهارم مهرماه امسال تعداد تسهیلاتی که برای مکانیزاسیون در نظر گرفته شده در ۳ بخش تراکتور، ادوات و کمباین بوده است.

وی ادامه داد: در این سرفصل‌ها ۲۵۲ فقره تراکتور با ۱۲۶ میلیارد ریال اعتبار، ۱۰ فقره کمباین با اعتبار ۹ میلیارد ریال و ۴۳۲ فقره ادوات با اعتبار ۷۲ میلیارد ریال مصوب شده است.

معاون اعتبارات بانک کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: از تعداد  مصوب شده در هر سرفصل قرارداد ۱۷۹ فقره تراکتور با ۹۱ میلیارد ریال اعتبار، ۴ فقره کمباین با ۵.۵ میلیارد ریال اعتبار و ۱۱۵ فقره ادوات با اعتبار ۵۳ میلیارد ریال انعقاد قرارداد داشته‌اند که مابقی نیز در مدت زمان کوتاهی برای عقد قرارداد و پرداخت به شعب معرفی می‌شوند.

شاهین فر با بیان اینکه برای پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون سقفی تعیین نشده است، خاطرنشان کرد: امسال قراردادهای مربوط به این بخش از طریق مرکز و به صورت متمرکز انجام شده و تنها اقدامات اداری این امر در شعب استانی انجام می‌شود.

وی بیان کرد: پیش بینی می‌شود که در نیمه دوم امسال نیز به همین میزان تسهیلات مکانیزاسیون با سود ۱۵ درصد مصوب شده و به کشاورزان پرداخت شود.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =