2 درصد قاچاق در خراسان رضوی از مرزهای رسمی صورت می‌گیرد

خبرگزاری فارس: 2 درصد قاچاق در خراسان رضوی از مرزهای رسمی صورت می‌گیرد

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری خراسان رضوی گفت: تنها دو درصد قاچاق در خراسان رضوی از مرزهای رسمی صورت می‌گیرد، در حالی‌ که بیشترین میزان قاچاق از مرزهای جنوبی، تهران و غرب کشور به این استان وارد می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از تربت‌حیدریه، ابراهیم افشاری ظهر امروز در گردهمایی کمیسیون قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی در تربت‌حیدریه اظهار کرد: قاچاق عمده کالا سازمان‌یافته بوده و عوامل داخلی و خارجی در مسیر و با سوءاستفاده از تحریم‌ها، کالای خود را به‌ آسانی در مراکز توزیع عرضه می‌کنند.

وی گفت: اقتصاد مقاومتی مبتنی بر تولید و صادرات بوده اما قاچاق، هر دو موضوع را هدف قرار داده است.

افشاری رقم کالای قاچاق در سال ۹۲ را بیش از ۲۵ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: با اقدامات صورت گرفته توسط دولت یازدهم این رقم در سال ۹۳ به ۱۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار رسیده که این رقم در سال ۹۴،  ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار می‌باشد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه قاچاق سوخت بالاترین درصد قاچاق را در کشور به خود اختصاص داده است، افزود: در سال ۹۲، ۷ میلیارد دلار سوخت قاچاق از کشور خارج می‌شد که در خراسان این میزان تا ۶۰ درصد کاهش داشته است.

افشاری گفت: تنها دو درصد قاچاق در خراسان رضوی از مرزهای رسمی صورت می‌گیرد، در حالی‌ که بیشترین میزان قاچاق از مرزهای جنوبی، تهران و غرب کشور به این استان وارد می‌شود.

وی با بیان اینکه باید مسیرها و سطح عرضه محصولات قاچاق در استان کنترل شود، تصریح کرد: ایستگاه شهید شیردل کامه از گلوگاه‌های اصلی قاچاق کالا در استان می‌باشد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت‌حیدریه نیز در این مراسم گفت: نباید اشتغال را در حوزه دولتی ببینیم، اشتغال در حوزه دولتی، بیکاری پنهان است.

حسن فتحی نیا افزود: برای تأمین آتیه فرزندان و اشتغال آن‌ها راهی به‌جز توسل به تولیدات داخلی و مصرف آن‌ها نداریم و باید این چرخه فعال شود.

وی تأکید کرد: برای تولید اشتغال باید دست به دامان سرمایه‌گذاران داخلی شویم.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − پانزده =