500 غرفه صنایع دستی در 90 نقطه خراسان رضوی برپا می‌شود

خبرگزاری فارس: 500 غرفه صنایع دستی در 90 نقطه خراسان رضوی برپا می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان گفت: در ایام نوروز ۵۰۰ غرفه صنایع دستی در ۹۰ نقطه استان به منظور تامین سوغات گردشگران برپا می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، حسین زارع صفت در مراسم مانور خدمت با اشاره به آمادگی کامل این اداره‌کل به عنوان دبیرخانه ستاد و نیز تمامی دستگاه‌های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر استان اظهار کرد: تلاش و رویکرد ما این است که جذب حداکثری در ورود مسافران و گردشگران داشته باشیم.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌ها برای جذب گردشگر در استان کاملاً آماده است، افزود: برای ۳۹۰ هزار نفر شب اقامت در استان در تعطیلات نوروزی مکان پیش‌بینی شده که نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد رشد داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی افزود: برنامه‌ریزی‌ها برای خدمت‌رسانی به گردشگران در هنگام بازگشتن نیز انجام شده و در حوزه ریلی ۱۰ درصد، در جاده‌ها ۱۵ درصد و در فرودگاه ۷ درصد پیش‌بینی رشد را هنگام بازگشت گردشگران داشته‌ایم.

زارع‌صفت ادامه داد: تقویت فرهنگ رضوی، افزایش جذب گردشگر، تلاش برای افزایش میزان ماندگاری گردشگران، تقویت فرهنگ رضوی، امداد و نجات در جاده ها و تامین سلامت و امنیت گردشگران، توسعه بوم گردی و … از مهم‌ترین برنامه‌های این اداره‌کل در تعطیلات نوروز ۹۵ است.

وی به ظرفیت‌های شهرهای مختلف استان اشاره کرد و افزود: تلاش ما این است که شهرهای مختلف استان از معبر گردشگری تبدیل به مقصد گردشگری شوند یا حداقل به عنوان توقفگاه مورد توجه گردشگران قرار گیرند که به همین منظور برنامه‌های فرهنگی و هنری در شهرهای مختلف استان برگزار می‌شود.

زارع صفت اضافه کرد: توجه به صنایع دستی و سوغات بومی نیز یکی دیگر از برنامه‌های این اداره‌کل در تعطلیات نوروز ۹۵ است که به همین منظور ۵۰۰ غرفه صنایع دستی در ۹۰ نقطه استان به منظور تأمین سوغات گردشگران در تطعیلات نوروزی برپا می‌شود.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + ده =