اجرای طرح کارت خرید اعتباری از شنبه هفته آینده

معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از شنبه هفته آینده نیز چهار میلیون بازنشسته می توانند اینترنتی برای کارت های خرید نام نویسی کنند.

خبرگزاری فارس: اجرای طرح کارت خرید اعتباری از شنبه هفته آینده/رئیس اتحادیه لوازم خانگی:دولت با نرخ سود ۱۲ درصد منت سر مردم می گذارد

 

به گزارش خبرگزاری فارس، احمد میدری شب گذشته در گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما با بیان اینکه در دو استان نام نویسی کارت های خرید برای بازنشستگان انجام شده است، اظهارداشت: ۷۰ هزار کارت چاپ شده است که امیدواریم هفته آینده در میان بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی توزیع شود.

وی افزود: از شنبه هفته آینده نیز چهار میلیون بازنشسته می توانند اینترنتی برای کارت های خرید نام نویسی کنند.

*رئیس اتحادیه لوازم خانگی:بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات خرید لوازم خانگی با سود ۱۲ درصد سر مردم منت می گذارد

همچنین محمد طحان‌پور رئیس اتحادیه لوازم خانگی با بیان اینکه ساز و کار طرح توزیع کارت های اعتباری نادرست و بدون هماهنگی است، گفت: در دولت گذشته نیز این طرح مطرح شد و این نخستین بار نیست و در آن دولت نیز اجرا نشد.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی با بیان اینکه تاکنون هیچ کارت اعتباری ای به شخصی داده نشده است، افزود: بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات خرید لوازم خانگی با سود ۱۲ درصد سر مردم منت می گذارد.

وی تصریح کرد: تولیدکنندگان به تضمین نیاز دارند و دولت به جای این طرح، تضمین خریداران شود تا تولیدکنندگان بتوانند اجناس خود را به صورت قسطی توزیع کنند.

به گفته طحان پور، سود بانک ها در این طرح ۱۷ درصد است، زیرا تولیدکنندگان گفته اند که پنج درصد سود خود را به بانک ها می دهند.

وی با بیان اینکه لوازم خانگی صنعت خودرو نیست و تولید این لوازم اکنون در رکود است گفت: اینکه می گویند برای هفتاد هزار بازنشسته کارت خرید تهیه شده، نادرست است، زیرا فقط ۱۳ هزار بازنشسته از این طرح استقبال کرده اند و معلمان نیز انصراف داده اند.

*مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی:اجرای این طرح اکنون برای افرادی است که تازه ازدواج کرده اند

همچنین ناصر حکیمی، مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی نیز در این برنامه با بیان اینکه مشخص کردن گروه های هدف و چانه زنی نمایندگان تولیدکنندگان روی نرخ کالاها مشکلات تأخیر دو ماهه اجرای طرح کارت اعتباری است، گفت: وزارت صنعت و معدن و زیرساختهای صدور کارت اعتباری فراهم است.

وی افزود: اعطای وام با فاکتور در گذشته نیز وجود داشته است اما این طرح به معامله صوری تبدیل می شود؛ در عین حال، جمع بندی ما برای اجرای این طرح اکنون برای افرادی است که تازه ازدواج کرده اند.

حکیمی بدون اشاره به اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالاهای بادوام، به این نکته اشاره کرد که سود تسهیلات کارت اعتباری برای خریداران فقط ۱۲ درصد است و دستورالعمل هایی که میزان این سود را افزایش می دهد، موضوعیت ندارد.

*طهماسب مظاهری: تاکنون یک کارت اعتباری نیز صادر نشده است

در ادامه برنامه، طهماسب مظاهری وزیر اسبق امور اقتصادی و دارایی نیز در این برنامه با بیان اینکه اجرای طرح کارت اعتباری به رونق اقتصادی کشور کمک می کند، گفت: تاکنون یک کارت اعتباری نیز صادر نشده است.

وی افزود: آن زمانی که این طرح اعلام شد، یک ایده بود و نه یک طرح ساماندهی شده و نظام مند و اکنون نیز ساز و کاری برای اجرای طرح کارت اعتباری وجود ندارد.

مظاهری گفت: دولت از انجام این کار به وسیله کارت اعتباری بگذرد و اگر خانوارهای نیازمند را شناسایی کرد، طرح تسهیلات خرید لوازم خانگی را در همان کارت های معمولی اجرا کند.

 

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 1 =