روسیه آمریکا را تهدید کرد

 

اخبار بین الملل,خبرهای بین الملل,آمریکا

مسکو پیشنهادات مکاتبه‌ای را در تاریخ بیست و پنجم فوریه سال جاری میلادی به آمریکا ارسال کرده است. رایزنی‌های روسیه – آمریکا در تاریخ ۱۸ مارس سال جاری میلادی در امان نشان داد که آمریکا آماده صحبت درباره پیشنهادات در خصوص نظارت بر آتش بس در سوریه نیست.

رییس عملیات‌های اصلی ستاد ارتش روسیه امروز (دوشنبه) اعلام کرد: اگر مسکو پاسخ آمریکا را نسبت به پیشنهاداتش در خصوص نظارت بر آتش بس در سوریه دریافت نکند آماده است تا از فردا به صورت یک جانبه علیه گروه‌های مسلحی که به صورت نظام مند آتش بس سوریه را نقض می‌کنند متوسل به استفاده از نیروی نظامی شود.

به گزارش ایسنا خبرگزاری ایتارتاس، سرگئی رودسکوی، رییس عملیات اصلی ستاد ارتش روسیه، گفت: مسکو پیشنهادات مکاتبه‌ای را در تاریخ بیست و پنجم فوریه سال جاری میلادی به آمریکا ارسال کرده است. رایزنی‌های روسیه – آمریکا در تاریخ ۱۸ مارس سال جاری میلادی در امان نشان داد که آمریکا آماده صحبت درباره پیشنهادات در خصوص نظارت بر آتش بس در سوریه نیست.

وی گفت: رایزنی‌های روسیه – آم به نقل از ریکا نشان داد که آمریکا آماده مذاکرات متمرکز و همکاری در خصوص متن این توافقنامه نیست. این تاخیرات قوانین توافق شده برای واکنش نشان دادن به نقض آتش بس در سوریه را که غیرقابل قبول محسوب می‌شوند را اجباری می‌کند. هر روز اقدامات تحریک آمیز و خمپاره اندازی‌ها جان غیرنظامیان را می‌گیرد.

رودسکوی ا‌دا‌مه‌ داد: اگر روسیه پاسخی از جانب آمریکا در خصوص این پیشنهادات دریافت نکند از فردا ۲۲ مارس استفاده یک جانبه از قوانین ذکر شده در این توافقنامه را آغاز خواهد کرد. ما تاکید کردیم که نیروی نظامی تنها پس از دریافت اسناد و مدارک معتبر نسبت به نقض سیستماتیک توسط گروه‌های مسلح که در چارچوب بیانیه مشترک آمریکا – روسیه در خصوص توقف اقدامات خصمانه در سوریه در تاریخ ۲۲ فوریه سال ۲۰۱۶ میلادی متعهد شده‌اند استفاده می‌شود. نیروی نظامی علیه گروه‌های ناظر بر آتش بس سوریه و همچنین علیه غیرنظامیان و تاسیسات غیرنظامی استفاده نخواهد شد. 

اخبار بین الملل – ایسنا

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 9 =