کاهش چشمگیر تعداد بستری‌شدگان کرونا در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد

رئیس بیمارستان امام رضا (ع) مشهد گفت: تعداد بستری‌شدگان کرونا در این بیمارستان با بیشترین پذیرش مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در خراسان رضوی هم اکنون کاهش چشمگیری یافته است.

به گزارش شهرآرانیوز، دکتر علی خرسند روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به رعایت محدودیت‌های کرونایی تعداد مبتلایان این بیماری به طور محسوس و قابل توجهی در مشهد کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: بیمارستان امام رضا (ع) و اورژانس عدالتیان این بیمارستان یکی از شلوغ‌ترین مراکز در زمینه پذیرش کرونا بوده اند که با کاهش تعداد مبتلایان به شرایط عادی و قبل بیماری بازگشته‌اند.

رییس بیمارستان امام رضا (ع) مشهد گفت: هم اکنون بیمارستان امام رضا (ع) مانند سایر بیمارستان‌های مشهد یک بخش ویژه بیماران کرونایی دارد که مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در این بخش تحت مداوا قرار می‌گیرند.

خرسند دورهمی‌های خانوادگی را مهمترین عامل در ابتلا به ویروس کرونا عنوان کرد و افزود: امید است با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از تجمع‌های کوچک و بزرگ به زودی شاهد شکست زنجیره انتقال و از بین رفتن ویروس منحوس کرونا باشیم.

بیمارستان ۶۱۰ تختخوابی امام رضا (ع) مشهد از ابتدای شیوع کرونا یکی از مراکز ویژه درمان بیماری کووید ۱۹ در مشهد و خراسان رضوی بوده است.

۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شوند.

بنا بر آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۱۳۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به بیماری کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۴ هزار و ۹۴۶ تن رسید.

منبع: ایرنا

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =