گزارش ایران از حمله موشکی عربستان تا ساعاتی دیگر در اختیار سازمان ملل قرار می‌گیرد

اخبار,اخبار سیاست خارجی, حسین امیر عبداللهیان

معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه گفت: تا ساعاتی دیگر جمهوری اسلامی طی یک گزارش رسمی به سازمان ملل آن‌ها را در جریان جزییات حمله موشکی عربستان به سفارت ایران در صنعا قرار خواهد داد.

 حسین امیر عبداللهیان در حاشیه مراسم چهلمین روز درگذشت غضنفر رکن آبادی در جمع خبرنگاران درباره آسیب دیدن سفارتخانه ایران در صنعا در جریان حملات موشکی عربستان اظهار کرد: متاسفانه در جریان پرتاب راکت و حمله هوایی که عربستان سعودی به صنعا داشته در نزدیکی سفارت ما راکتی اصابت کرده که یکی از نگهبان‌های ما به شدت مجروح شده است. ما این موضوع را در دستور کار قرار داده‌ایم و تا ساعاتی دیگر قرار است طی یک گزارش رسمی به سازمان ملل آن‌ها را در جریان جزییات این موضوع بگذاریم.

وی تاکید کرد: ما این موضوع را از طرق حقوقی و بین المللی پیگیری خواهیم کرد. عربستان سعودی در امنیت دیپلمات‌های ایرانی و حفظ امنیت سفارت ما در صنعا مسئول است که حتما باید مورد توجه قرار دهد.

امیر عبداللهیان ادامه داد: متاسفیم که عربستان سعودی یک اقدام سهوی را که تعداد اندکی در مقابل سفارت این کشور در ایران انجام داده‌اند تبدیل به یک جنجال سیاسی کرده و متاسفانه نسبت به حمله به منطقه‌ای که سفارت ما در آن قرار دارد و باعث شده یکی از نگهبانان ما مجروح شود مقامات عربستان کوچکترین اعتنایی ندارند که البته ما پیگیری های بین المللی را در این موضوع ادامه خواهیم داد.

وی همچنین درباره لغو سفر حج به عربستان یادآور شد: طبق تصویب هیات دولت حج عمره انجام نمی‌شود اما درباره حج تمتع علما باید نظر بدهند.

معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه در پایان در واکنش به ادعای بحرین مبنی بر دستگیری یک گروه تروریستی در این کشور و عضویت چند ایرانی در آن تصریح کرد: بحرینی‌ها فقط فرافکنی می کنند، ارتباطی میان این سناریوی ساختگی بحرین و جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد.

 

منبع: ایسنا

 

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 3 =